• In English
 • Український студент готує до запуску першу в світі лінію з переробки опалого листя на папір
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 19 вересня 2019 року о 16:31

  Уже скоро в Україні може розпочатися виробництво eco-friendly паперу з опалого листя. Цю технологію запропонував український школяр, а нині студент КНУ ім. Т. Шевченка Валентин Фречка.

  Він повідомив, що днями технологія виготовлення паперу з опалого листя RE-leaf успішно пройшла випробовування на спеціалізованому обладнанні і готова до роботи в «масштабних умовах».

  «Ми підтвердили ефективність використання листя як замінника деревини. Ми виготовили папір на спеціалізованому обладнанні, яке показало, що папір і справді якісний», – написав дослідник.

  За його словами, зараз необхідно удосконалити певні деталі, але загалом вже скоро можна буде говорити про першу в світі лінію переробки опалого листя на паперову продукцію.

  Нагадуємо, що раніше Валентин Фречка завдяки своєму проекту здобув «золото» на Міжнародній олімпіаді з екології в Кенії, Олімпіаді геніїв у США, а також став фіналістом фестивалю інновацій МОН.

  Український студент готує до запуску першу в світі лінію з переробки опалого листя на папір Український студент готує до запуску першу в світі лінію з переробки опалого листя на папір