• In English
 • Українські ветерани продовжують тренування та підготовку до спортивних змагань
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 07 квітня 2021 року о 17:54

  Заступник Міністра у справах ветеранів Ігор Безкаравайний під час першого засідання новоствореної колегії Міністерства прозвітував щодо стану та розвитку ветеранського спорту в Україні у 2020 році, проблемних питань в цьому напрямку та шляхів їх вирішення.

  Він зазначив, що за останні роки багато видів спорту було адаптовано, аби дати змогу українським воїнам, які зазнали контузії та поранень, також ними займатись. Через пандемію COVID-19 було відкладено та перенесено багато заходів, однак, з дотриманням карантинних вимог ветеранська спільнота продовжує свої тренування, деякі спортивні змагання проходять онлайн.

  Так у 2020 році було проведено п’ять навчально-тренувальних зборів з підготовки збірної команди України з числа ветеранів війни на міжнародні спортивні змагання «Invictus Games».

  Розвиток ветеранського спорту в Україні має підтримку міжнародних партнерів. У минулому році за сприяння представництва НАТО в Україні було забезпечено візит іноземних тренерів з адаптивних видів спорту та амбасадорів з числа ветеранів збройних сил США (велоспорт на візках, баскетбол на візках).

  Серед питань, які потребують вирішення у ветеранському спорті, заступник Міністра назвав найскорішу розробку та затвердження стандарту надання послуг з фізкультурно-спортивної реабілітації.

  Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна наголосила, що ветеранський спорт має стати не лише одним з видів реабілітації. Адже участь у змаганнях не тільки підійматиме дух воїнів, які воювали, а й сприятиме розвитку спортивної ветеранської дипломатії, як шляху до національної та міжнародної стійкості, та позитивно вплине на масштабування ветеранського спортивного руху по всій Україні.

  «Саме тому Мінветеранів працює над змінами до закону про фізкультуру та спорт, щоб зробити ветеранський спорт окремим видом спортивної діяльності», - підкреслила Юлія Лапутіна.