Європейська та євроатлантична інтеграція є не так справою зовнішньої, як внутрішньої політики. Шлях до Європейського Союзу і НАТО – це відповідь на запит саме громадян та регіонів України. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, виступаючи на IV Форумі місцевого розвитку в панельній дискусії «Розвиток українських регіонів крізь призму євроатлантичної інтеграції». Форум проходить у Трускавці (Львівська обл.).
Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на важливості спадковості цього курсу: «Європейська та євроатлантична інтеграція має залишатися безперечним пріоритетом для Уряду, Парламенту та Президента незалежно від того, хто займатиме конкретні посади. Це стратегічний курс країни, за який ми всі несемо відповідальність перед нашими дітьми. Це питання безпеки і добробуту держави та кожного її громадянина».
Вона підкреслила, що лише разом центральна та місцева влада, громади можуть спільно реалізовувати стратегічну мету. Зміни, які несуть європейська та євроатлантична інтеграція, стосуються кожної сфери життя і кожної людини. А форуми, подібні до сьогоднішнього, допомагають глибше розуміти ситуацію на місцях, - додала Віце-прем’єр-міністр.
Іванна Климпуш-Цинцадзе окремо наголосила на важливості інформаційної роботи в суспільстві та розповіла про інформаційні кампанії на тему сутності та переваг європейської та євроатлантичної інтеграції. Пілотні урядові кампанії були реалізовані наприкінці минулого року, а кілька наступних стартують у другій половині літа. Віце-прем’єр-міністр закликала медіа брати участь в оголошеному нещодавно конкурсі для регіональних ЗМІ на тему співпраці України з НАТО та євроатлантичного курсу країни, де призом є поїздка до штаб-квартири Альянсу у Брюсселі.
Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла учасникам Форуму про роботу, виконану протягом останніх років задля послідовного руху шляхом євроатлантичної інтеграції. Зокрема, про ухвалення низки законопроектів, відкриття офісу НАТО в Україні, запущений процес побудови системи національної стійкості, велику системну роботу зі створення інституційної основи для послідовної та ефективної співпраці з ЄС і НАТО для впровадження стандартів ЄС та НАТО в українське законодавство та діяльність державних інституцій, а також роботу з обміну досвідом та знаннями між Україною та державами-членами НАТО щодо протидії гібридним загрозам.
Представниця Уряду підкреслила, що політичні сили, які вже задекларувала намір перевести Збройні Сили на стандарти НАТО, мають пам’ятати, що євроатлантична інтеграція – значно ширше поняття. Досягнення критеріїв членства в НАТО передбачає масштабні внутрішньодержавні реформи (які збігаються у багатьох аспектах з євроінтеграцією). Це зміцнення демократії, політична, економічна, судова реформи, реформа виборчого законодавства, освіти, науки, охорони здоров’я та інші, боротьба з корупцією, підвищення добробуту громадян, а також реформа всього сектору безпеки та оборони відповідно до рекомендацій Альянсу. «У НАТО не вступають Збройні Сили. У НАТО вступає країна. Важливо, щоб українські регіони теж активно долучалися до реалізації цього стратегічного завдання», - підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.