• In English
 • Українські газосховища можуть стати «газовим сейфом» для Європи, — Денис Шмигаль
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 22 листопада 2021 року о 13:52

  Україна готова запропонувати додаткові потужності для транзиту газу в Європу в об’ємі щонайменше 55 млн кубічних метрів на добу. Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив у «Суботньому інтерв’ю» на Радіо Свобода.

  «У нас є транзитний контракт до 2024 року, але ми ведемо перемовини щодо його продовження на 15 років. Такі перемовини ведуться наразі з європейськими партнерами, адже вони, як покупці газу, зацікавлені в тому, аби Україна залишалася надійним транзитером «блакитного палива».  Загалом наша газотранспортна система може транспортувати вдвічі більші об’єми газу, ніж зараз законтрактовані. Система для цього підготовлена і вона повністю надійна», — наголосив Прем’єр-міністр.

  Також Денис Шмигаль відзначив, що Україна звернулася до країн ЄС із ініціативою щодо використання українських газосховищ як «газового сейфу» для Європи. Україна історично заповнює свої газосховища на 20-26 млрд кубічних метрів із 33 наявних, а залишок може запропонувати для європейських партнерів. За словами очільника Уряду, такий «газовий фонд» стане гарним стабілізуючим фактором для подолання енергетичних криз.

  Крім того, Прем’єр-міністр підкреслив, що «Північний потік-2» — це гібридна зброя Росії не лише проти України, а й проти Європи. 

  «Ми постійно наголошували нашим партнерам, що «Північний потік-2» — це гібридна зброя Росії, і він буде використаний для впливу на енергетичний ринок Європи. Цей проект ще не введений в експлуатацію, але ми вже бачимо, що РФ використовує його для шантажу та провокує енергетичну кризу в ЄС.  Україна продовжить діалог із міжнародними партнерами, щоб показати реальну небезпеку «Північного потоку-2», — відзначив Денис Шмигаль. 

  Довідково

  Річна потужність української ГТС становить 146 мільярдів кубометрів газу, що дозволяє транспортувати майже вдвічі більше «блакитного палива», ніж за допомогою газопроводів «Північний потік-1» та «Північний потік-2», обсяг яких лише 55 млрд кубометрів газу на рік.

  Цьогоріч інвестиції в українську ГТС суттєво зросли — за 8 місяців профінансовано майже 4,6 млрд грн на ремонти, діагностику, технічне обслуговування та капітальні інвестиції. Будуються 2 нові компресорні станції «Бар» та «Яготин», а ще 8 планується закінчити до 2025 року. Оператор ГТС передбачає, що у наступні 10 років обсяг інвестицій для модернізації української газотранспортної системи складе 1,5 млрд доларів.

  Українські газосховища можуть стати «газовим сейфом» для Європи, — Денис Шмигаль Українські газосховища можуть стати «газовим сейфом» для Європи, — Денис Шмигаль Українські газосховища можуть стати «газовим сейфом» для Європи, — Денис Шмигаль Українські газосховища можуть стати «газовим сейфом» для Європи, — Денис Шмигаль Українські газосховища можуть стати «газовим сейфом» для Європи, — Денис Шмигаль Українські газосховища можуть стати «газовим сейфом» для Європи, — Денис Шмигаль Українські газосховища можуть стати «газовим сейфом» для Європи, — Денис Шмигаль