• In English
 • Українське кіно на онлайн-кіноринку Міжнародного кінофестивалю у Торонто, - Держкіно
  Державне агентство України з питань кіно, опубліковано 12 вересня 2020 року о 11:09

  У рамках онлайн-кіноринку Міжнародного кінофестивалю у Торонто (10-14 вересня) відбудеться презентація українських кінопроектів, готових до копродукції. Через карантинні обмеження у країнах світу, онлайн-презентація замінить український стенд, який традиційно організовувався Державним агентством України з питань кіно в рамках офлайн-заходів TIFF.

  «На минулому тижні Парламент України ратифікував Угоду про спільне виробництво аудіовізуальних творів між урядами України та Канади. Це надзвичайно важливий крок у співпраці між нашими країнами, який відкриває нові можливості як спільного виробництва фільмів, так і обміну кадрами, і спільного проведення заходів. Але, перш за все, угода дозволяє Україні та Канаді створювати нове, цікаве й захоплююче кіно в офіційній копродукції», - повідомила Голова Державного агентства України з питань кіно Марина Кудерчук.

  У лютому 2020 року частина проектів-учасників вже була представлена на першій українсько-канадській конференції з копродукції в кіно «Canada-Ukraine CoProduction Meetings», яка відбулася у рамках Європейського кіноринку (European Film Market) Берлінського кінофестивалю. Захід було організовано Українською кіноасоціацією (УКА) спільно з Асоціацією кінопродюсерів Канади та Посольством Канади в Україні за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

  На онлайн-кіноринку, серед інших проектів, будуть представлені анімаційне фентезі «Мавка. Лісова пісня» від студій Animagrad і FILM.UA, учасник численних кіноринків Європи, Азії та США: Marche du Film (Канни, Франція), European Film Market (Берлін, Німеччина), кіноринки фестивалів в Ансі та Шанхаї; нова робота анімаційної студії «Червоний собака» – «План «Мадагаскар»; біографічна драма про Лесю Українку «Леся», проект-учасник програми ScriptEast та копродукційного кіноринку Meetings on the bridge в рамках Стамбульського фестивалю; стрічка «Фотографи», учасниця індустрійної секції фестивалю GoEast (Вісбаден, Німеччина ) та копродукційного пітчингу Boat Meeting МКФ «Молодість»; стрічка «Нижній горизонт», з якою режисер Жанна Озірна брала участь у програмі Berlinale talents і сценарних майстернях Script Lab Film Ave, Terrarium Residency та престижній сценарній резиденції Pustnik.

  Проведення онлайн-презентації сприятиме забезпеченню видимості України як постійного учасника кіноринку в Торонто, якнайширшому просуванню національних фільмів на ринку Північної Америки та демонструванню канадській публіці сучасного українського кінематографа.

  Проекти будуть презентовані на платформі TIFF Digital Cinema Pro 13 вересня о 10:00 для акредитованих учасників фестивалю.

  Проекти-учасники: 

  Мавка. Лісова пісня / Mavka.The Forest Song

  Продюсери: Ірина Костюк, Єгор Олесов, Анна Єлісєєва.

  Режисер: Олександра Рубан.

  План «Мадагаскар» / Plan «Madagascar»

  Продюсери: Олена Голубєва, Регіна Маряновська-Давідзон

  Режисер: Іван Орленко.

  Небо-парасолька / UMBRELLA SKY

  Продюсери: Андрій Суярко, Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова.

  Режисер: Заза Буадзе

  Чорнобильський Робінзон / Chornobyl Robinson

  Продюсер: Катерина Шевченко

  Режисер: Сергій Гаврилюк.

  Нижній Горизонт / GROUND ZERO

  Продюсер: Ірина Ковальчук

  Режисер: Жанна Озірна.

  Леся / LESIA

  Продюсер: Юлія Сінькевич, Марія Москаленко

  Режисер: Нана Джанелідзе.

  Фотографи / Photographers

  Продюсери: Регіна Маряновська-Давідзон, Олексій Гладушевський

  Режисер: Хельга Ландауер.

  Яків / Yakov

  Продюсер: Максим Асадчий

  Режисер: Вікторія Трофименко

  Великий Хорс / BIG XORS

  Продюсер: Михайло Панченко

  Режисер: Сергій Деньга.

  Організатором презентації є «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.