• In English
 • Українська економіка має пройти значну екомодернізацію, аби залишатися конкурентною, - Міндовкілля

  Українська економіка має пройти значну екомодернізацію, аби залишатися конкурентною. Про це розповіла заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Ірина Ставчук на форумі «Україна-30. Екологія» під час дискусійної панелі «Економіка екології».

  «Економіка зміни клімату проста - бездіяльність у сфері кліматичних змін матиме шалені економічні наслідки, в десятки і сотні разів вищі за кошти, потрібні для поступового скорочення викидів. Однак суспільство поки складно сприймає ці факти, адже повною мірою ще не відчуває їх вплив. Та коли зміни стануть відчутними, запізно вживати якісь заходи для їх запобігання», ‑ зазначила Ірина Ставчук.

  За її словами, людство у наступні 10 років має зупинити ріст викидів парникових газів, а у наступні 20 – зменшити ці викиди практично до нуля, аби досягти кліматичної нейтральності. І саме тому світові лідери ставлять питання зміни клімату одним з головних.

  Більше того, екологічні і економічні аспекти виходять на перший план при прийнятті фінансових рішень. Вартість тонни викидів в європейській системі торгівлі викидами складає 50 євро. У той же час ринок зелених облігацій сягнув 600 млрд євро і попит на кліматичні проекти для інвестицій тільки зростає.

  Ірина Ставчук також відзначила, що велика кількість українських корпорацій уже поставила собі за мету декарбонізуватися і вже розпочала процес трансформації.

  «Переконана, що реалізація кліматичних заходів покращить якість життя українців та зробить міста чистішими. Адже серед них утеплення будівель, модернізація міської інфраструктури, мереж теплопостачання, розвиток громадського транспорту та велосипедної інфраструктури», - зауважила Ірина Ставчук.

  За її словами, найскладніше буде секторам енергетики та промисловості, адже у них багато років не відбувалася модернізація. А відкладати її ще на 10 років – це просто ставити ці системи на шлях до загибелі. У промисловості це ризики того, що вона перестане бути конкурентною.

  «Модернізація не відбудеться сама собою. Для цього ми як міністерство працюємо спільно з усіма іншими органами влади, аби створити відповідну регуляторну базу,  з бізнесом – аби реалізовувати ці можливості», - підсумувала Ірина Ставчук.

  Нагадуємо, пряму трансляцію Форуму можна переглянути за посиланням https://ukraine30.com/ecology/

  Або на фейсбук-сторінці Форуму https://www.facebook.com/Forum.Ukraine30