• In English
 • Українська делегація зустрілася з новою Єврокомісаркою з питань енергетики
  Міністерство енергетики та захисту довкілля України, опубліковано 13 січня 2020 року о 18:15

  У рамках десятої Асамблеї IRENA українська делегація на чолі з Міністром енергетики та захисту довкілля Олексієм Оржелем зустрілася з Єврокомісаркою із питань енергетики Кадрі Сімсон.

  Олексій Оржель подякував Кадрі Сімсон за підтримку у тристоронніх газових переговорах. Адже транзит газу через територію України став запорукою енергетичної стабільності як нашої держави,  так і ЄС.  Нещодавно Європа прийняла Green deal та поставила амбітну ціль стати кліматично нейтральною. Тому зараз в ЄС приділяють особливу увагу розвитку ВДЕ. Україна, в свою чергу,  теж напрацьовує концепцію «зеленого» енергетичного переходу та планує запровадити податок на СО2, кошти з якого будуть витрачені на енергоефективні заходи.

  «Після переговорів по транзиту газу, Україна може cфокусуватися на енергії майбутнього, розвитку відновлюваної енергетики та енергоефективності. ЄС надасть свою підтримку», - зазначила Єврокомісарка із питань енергетики Кадрі Сімсон. Також Єврокомісарка подякувала Міністру Олексію Оржелю за конструктивну позицію в процесі газових переговорів.

  Нагадаємо, Кадрі Сімсон з 1 грудня минулого року замінила на посаді комісара Мароша Шефчовича. До цього естонська політикиня трудилася  міністром економічних справ та інфраструктури Естонії в уряді Юрі Ратаса.