• In English
 • Україні випала історична роль перемогти це зло назавжди, – Юлія Лапутіна
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 26 листопада 2022 року о 17:20

  Нинішня російсько-українська війна – це війна цінностей, і Україні випав історичний шанс перемогти в ній не лише мілітарно, але й ментально.

  Про це наголосила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна у своєму виступі на форумі “Україна 2022: жінки, мир, безпека”. Захід присвячений темі воєнних злочинів, зокрема сексуального характеру, які вчинила та продовжує чинити російська армія в Україні, та відбувся в межах щорічної Всеукраїнської кампанії “16 днів проти насильства”. 

  Зокрема, під час нього було презентовано серію фільмів “Сексуальні злочини армії рф в Україні”, що створені Академією СБУ, Молодіжним центром Атлантичної Ради України, Командуванням Сухопутних військ ЗСУ за підтримки Урядової уповноваженої з гендерної політики України Катерини Левченко та Мінветеранів. 

  Історії, представлені у фільмах, є реальними, і надані з дозволу потерпілих або їхніх родичів чи опікунів. Загалом захід об’єднав представників майже 60 різних інституцій.

  “Ми маємо перемогти це зло назавжди. І Україні випала історична роль – саме в цей період використати своє вікно можливостей, щоб не тільки перемогти мілітарно, а й ментально. Наразі відбувається війна цінностей. Ті цінності, яка російська пропаганда декларувала протягом десятиліть, і навіть століть – не відповідають дійсності”, – наголосила Юлія Лапутіна. 

  Під час дискусії Міністр розповіла про центр психологічної реабілітації у Бородянці, що належав Мінветеранів. Як відомо, його було вщент зруйновано прямим танковим влучення окупантів, загинуло двоє його працівників. Проте колектив продовжував надавати населенню допомогу і під час російської окупації, і після визволення Бородянки – до тісної кімнати з кількома стільцями щодня йшли і йдуть сотні містян. 

  Юлія Лапутіна наголосила: все населення містечка було травмовано тими жахливими вчинками, які робила російська армія. І зараз важливо відновлювати психологічний стан усіх українців, які пережили окупацію.

  “Наразі на місці зруйнованої будівлі ми ініціювали створення сучасного науково-практичного центру психічного здоров’я “Бородянка-центр”. До його відбудови вже висловили бажання долучитися наші національні та міжнародні партнери. Крім того, у центрі також планується вести дослідження феноменів нелюдськості та геноциду окупантів щодо українського народу”, – розповіла очільниця Мінветеранів. 

  “Нам всім потрібно згуртуватися у протидії цьому злу поточного сторіччя. Так, в нас багато роботи, але ми все здолаємо і переможемо! Слава Україні!”, – наголосила Юлія Лапутіна. 

  Трейлер до фільну “Сексуальні злочини армії рф в Україні” дивіться /за посиланням/.