• In English
 • Україна завершила переговори щодо Угоди про зону вільної торгівлі з Ізраїлем, - Володимир Гройсман
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 28 березня 2018 року о 11:36

  Україна офіційно завершила активізовані в 2015 році переговори з Державою Ізраїль щодо формування та підписання Угоди про зону вільної торгівлі. Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив під час засідання Кабінету Міністрів.

  «Ми вийшли на фіналізацію переговорів, найближчим часом сформуємо умови для підписання угоди», - сказав Володимир Гройсман.

  Довідково

  Переговори щодо ЗВТ з Ізраїлем були активізовані в 2015 році, і лише в 2017 році пройшли 11 раундів перемовин з цієї теми. Після підписання угода має бути ратифікована парламентами України та Ізраїлю.

  Набрання чинності документа дозволить одразу і без мит експортувати до Ізраїлю широку лінійку агропродукції та продовольства, а також ліки, косметику, продукцію хімічної та легкої промисловості, будівельні матеріали, електроніку тощо. За три роки мита будуть зняті на спеції, насіння, борошно, кетчупи, консерви, кондитерку, одяг, меблі, скло.

  Угода регулює торгові спори, фіксує митні процедури, правила походження товарів, описує санітарні та захисні засоби, в тому числі антидемпінгові дії.

  Обсяг експорту українських товарів та послуг в Ізраїль минулого року зріс на 19% і становив 781,2 млн дол. США.
  Україна завершила переговори щодо Угоди про зону вільної торгівлі з Ізраїлем, - Володимир Гройсман