• In English
 • Україна зацікавлена у співпраці з Чехією у сфері енергоефективності
  Міністерство енергетики України, опубліковано 22 жовтня 2021 року о 09:35

  Заступник Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков взяв участь у Дев’ятому засіданні українсько-чеської змішаної комісії з питань економічного, промислового і науково-технічного співробітництва.

  «В України і Чехії є великі можливості для співпраці інженерів-енергетиків у розробці сервісів, виробництва та поставки електричного, запобіжного, вимірювального, регуляційного та аналітичного обладнання для підприємств поверхневої та підземної гірничої, хімічної та енергетичної промисловості. Ми домовились з чеськими колегами про посилення співпраці у сфері транспортування нафти, розвитку газотранспортної системи, підвищення енергоефективності і зменшення енергозалежності економік наших країн», - наголосив Ярослав Демченков.

  Заступник Міністра закцентував увагу на тому, що і в Україні, і в Чехії у «спадок» від Радянського Союзу залишилося багато будівель, що не відповідають сучасним вимогам енергоефективності.

  «Чехія здійснила велику енергомодернізацію багатоквартирних будівель, і тут ми бачимо можливості для співпраці. В Україні передбачається протягом 6 років здійснити енергомодернізацію і підвищення енергоефективності понад 450 тисяч домогосподарств і протягом 6 років планується термомодернізувати більше 6 тисяч будівель. Ми бачимо можливість співпраці з чеськими колегами в проведенні санації об’єктів соціальної сфери, які будуть модернізуватися за рахунок місцевих бюджетів», - зазначив Ярослав Демченков.