• In English
 • Україна зацікавлена у розширенні всебічного співробітництва з Пакистаном, - Олексій Любченко
  Міністерство економіки України, опубліковано 21 жовтня 2021 року о 17:59

  Активізація діалогу на найвищому рівні та проведення першого засідання Спільної українсько-пакистанської комісії з питань економічного співробітництва сприятиме розвитку торговельно-економічних відносин між Україною та Пакистаном.

  Про це зазначив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні Ноелєм І. Хохаром.

  «За 8 місяців 2021 року товарообіг між Україною і Пакистаном збільшився майже у 2 рази до $276,7 млн, у порівнянні з минулим періодом. Зокрема, український експорт зріс у 2,3 раза до $210,6 млн. Наші країни мають невикористаний потенціал для розвитку двосторонньої торгівлі. Україна зацікавлена у регулярному постачанні до Пакистану аграрної продукції. Цього року Україна розраховує отримати рекордний врожай зернових, 70% яких планується експортувати», - зазначив Олексій Любченко.

  Перспективною для обох країн може стати реалізація спільних ініціатив на рівні бізнесу. Так, українські компанії можуть брати участь у масштабних проектах у Пакистані. Йдеться про будівництво та модернізацію гідротехнічних систем, об’єктів електроенергетики, розвиток транспортної інфраструктури, включаючи залізничну мережу, постачання залізничних вагонів та обладнання.

  Також важливим напрямом співпраці може стати агропромислова галузь, у тому числі створення потужностей з переробки сільськогосподарської продукції, постачання мінеральних добрив та харчових продуктів українського виробництва.

  Зі свого боку Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Пакистан в Україні Ноель І. Хохар повідомив про амбітну ціль – збільшити товарообіг між країнами до ‘$1 млрд на рік.

  Крім того, українська сторона поінформувала про такі інструменти залучення інвестицій, як закон про «інвест-няні», індустріальні парки та перезавантаження приватизації.

  За результатами зустрічі сторони домовилися розпочати підготовчу роботу для проведення першого засідання Спільної українсько-пакистанської комісії з питань економічного співробітництва та посилити комунікацію щодо проведення взаємних бізнес-місій.

  На зустрічі також були присутні Перший віце-президент Торгово-промислової палати м. Сіалкот Хуррам Аслам, Віце-президент Торгово-промислової палати м. Рагім'яр-Хан Азам Шаббір, які висловили зацікавленість у розвитку українсько-пакистанських бізнес-зв'язків та проведенні в країнах на регулярній основі торгових виставок, що сприятиме зміцненню економічної співпраці.

  Україна зацікавлена у розширенні всебічного співробітництва з Пакистаном, - Олексій Любченко Україна зацікавлена у розширенні всебічного співробітництва з Пакистаном, - Олексій Любченко