• In English
 • Україна є міжнародним лідером щодо відкриття бенефіціарних власників компаній, – Мін’юст
  Міністерство юстиції України, опубліковано 23 жовтня 2018 року о 11:47

  Україна є міжнародним лідером у впровадженні реформ з відкриття кінцевих бенефіціарних власників компаній. Про це перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова повідомила за результатами участі у XVIII Міжнародній антикорупційній конференції, яка відбулася в Копенгагені.

  «Тема прозорості бенефіціарної власності з кожним роком стає все більш глобальною. Дуже приємно, що Україна є одним із міжнародних лідерів у запровадженні реформ, які мають на меті відкриття кінцевих бенефіціарних власників компаній. Під час сьогоднішньої  конференції, учасниками якої є більше тисячі делегатів з різних країн світу, Україну кілька разів згадували як стандарт реформ у цій сфері», – сказала Олена Сукманова.

  Вона наголосила, що забезпечення прозорості бенефіціарної власності є ефективним запобіжником та механізмом боротьби з корупцією, адже корупція найбільше боїться публічності та прозорості.

  Перший заступник Міністра юстиції нагадала, що Україна – одна з перших країн Європи, яка на законодавчому рівні зобов’язала компанії вказувати кінцевих власників бізнесу, і зараз відомості про засновників та кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи є в онлайн-доступі.

  «Сьогодні Україна зробила ще один крок у напрямку забезпечення прозорості бенефіціарної власності – Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Голови Керівної групи OpenOwnership Маделін МакКерролл підписали угоду щодо отримання технічної допомоги з метою реалізації проекту передачі даних про кінцевих бенефіціарів українських компаній до Глобального реєстру бенефіціарних власників (реєстр OpenOwnership)», – зазначила Олена Сукманова.

  Нагадаємо, Міжнародна антикорупційна конференція (IACC) – ключовий глобальний форум, спрямований на об'єднання глав держав, громадянського суспільства, приватного сектору з метою вирішення дедалі складніших проблем, пов'язаних з корупцією. Заснована в 1983 році конференція проходить раз на 2 роки в різних регіонах світу. Кожного разу захід збирає від 800 до 2000 учасників з більш ніж 135 країн світу.