• In English
 • Україна взяла участь у Форумі з питань фінансування охорони здоров’я у Вашингтоні
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 15 квітня 2019 року о 12:39

  Міністерство охорони здоров'я України разом з Міністерством фінансів України представляли Україну на Форумі з питань фінансування охорони здоров’я, що є частиною Щорічних весняних зустрічей Міжнародного валютного фонду та Світового банку.

  На форумі говорили про ефективне фінансування охорони здоров’я, залучення приватного сектору, інновації та цифрові технології. В. о. Міністра охорони здоров'я доктор Уляна Супрун і заступник Міністра фінансів Юрій Джигір презентували перші історії успіху трансформації охорони здоров’я в Україні. Показали на прикладі співпраці МОЗ України та Мінфіну, як ефективний розподіл коштів, навіть при обмежених ресурсах, може якісно змінювати систему.

  Навіть в країнах з дуже розвиненою медициною, як США або Франція, є проблеми із забезпечення медичними послугами. Адже велике фінансування не гарантує всім громадянам рівного доступу до лікування. Вирішальною є ефективність використання наявного ресурсу.

  "Міжнародні партнери пильно стежать за трансформацією системи охорони здоров’я в Україні і приємно вражені результатами. Є серйозний запит на наш досвід впровадження змін і прохання поділитись "інструкцією". Ми будуємо сучасну систему охорони здоров’я з нуля, тож маємо змогу вчитися на помилках інших. Втім, маємо серйозні виклики — зміни доводиться робити на фоні війни, політичної нестабільності і забюрократизованості країни", - сказала в.о. Міністра охорони здоров'я доктор Уляна Супрун.

  Як убезпечити безперервний процес трансформації? Наша гарантія — це розбудова нових, сучасних інституцій, як Національна служба здоров’я України. І також перехід від закритості і паперу до електронного документообігу тa e-Health.

  12 квітня представники України відвідали зустріч Світового банку для міністрів, які є "чемпіонами" з розвитку людського капіталу. Здорові громадяни — це найкращі інвестиції держави.

  Дуже важливо залучати досвід західних партнерів, зокрема важливою є українсько-американська співпраця.

  Спільно з Послом України в США Валерієм Чалим зустрілися з Міністром охорони здоров'я та соціальних служб США Алексом Азаром. Велику увагу приділили співпраці з Конгресом США, зокрема законодавчим ініціативам на посилення підтримки України.

  У планах – укласти Меморандум про співпрацю між Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством охорони здоров'я та соціальних служб США у таких сферах:

  • лікування та запобігання онкологічних захворювань;
  • клінічні та наукові дослідження у сфері онкології;
  • загальна вакцинація;
  • вакцинація для профілактики папіломавірусу.

  "Ще один важливий напрямок, в якому потребуємо експертизи — реабілітація. США мають великий досвід, зокрема у реабілітації ветеранів. На зустрічі з Лорою Купер та Діком Маурером (Asst. Dep. Secretaries of Defense) обговорили програму лікування наших воїнів у США. А також можливості обміну досвідом для навчання українських медиків. Підняли теми посилення українського флоту та співпраці в Чорному морі, звільнення українських моряків, біо та кібербезпеку, підсилення співпраці проти тероризму", - сказала доктор Уляна Супрун.

  Щодо покращення послуг для ветеранів, реабілітацію та лікування ПТСР в Україні зустрічалися також з конгресвумен Марсі Каптур. Також зустрілися з представниками USAID — проекту, що надає дуже потужну допомогу Україні, особливо в сфері охорони здоров’я. Наразі маємо спільний проект з трансформації системи охорони здоров’я України, який триватиме до 2023 року.

  Провели зустріч з Джорджем Кентом (Asst. Dep. Secretary U. S. Department of State). Обговорили шляхи підтримки трансформації системи охорони здоров’я в Україні, антикорупційної та судової реформ. Йшлося і про інформаційну гігієну як складову національної безпеки. США продовжує активну співпрацю з Урядом України.