• In English
 • Україна відкриває двері ВНЗ для жителів окупованих територій

  1 червня у в Херсоні, Маріуполі та Сєвєродонецьку відбувся загальнодержавний День відкритих дверей закладів вищої освіти, на базі яких створені освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна». Захід організовано за сприяння МТОТ та МОН. Освітні центри запрошують абітурієнтів з тимчасово окупованих територій вступати до українських вищих навчальних закладів (ВНЗ) за спрощеною процедурою.

  Цього року у всіх містах спостерігалося значне збільшення учасників, порівняно з минулим роком – як майбутніх абітурієнтів з батьками, так і представників українських ВНЗ – їх було майже 70.

  Кожен заклад освіти презентував свої можливості, представники ВНЗ пояснювали, як саме випускники шкіл з тимчасово окупованих територій можуть за спрощеною системою вступити на навчання та отримати диплом, який визнається і в Україні, і в світі.

  Частина Донецької та Луганської областей, Крим – українські території, які Російська Федерація окупувала, а мирних жителів фактично взяла в полон. Сьогодні життя там далеке від будь-яких свобод, тому діти, які вимушено живуть в окупації, по-справжньому ризикують, коли їдуть на підконтрольну Уряу України територію. Але вони долають усі перешкоди та бар'єри, аби обрати своє майбутнє.

  Багато історій майбутні студенти розповіли під час заходу, багато залишилось «за кадром» з огляду безпеки, але головне, що вони, не зважаючи на трагічні обставини, залишаються українськими громадянами і прагнуть знань.

  Мешканці тимчасово окупованих територій стикаються з проблемами під час оформлення документів, перетину адміністративної межі з АР Крим, а головне – вони не завжди мають можливісті отримувати достовірну інформацію. Але завдяки ефективній роботі освітніх центрів «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» цю проблему вирішено: абітурієнти отримують інформацію від закладів вищої освіти з перших рук.

  День відкритих дверей відвідали також представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування та місцевих адміністрацій, ЗМІ, керівництво Міністерства з питань тимчасово окупованих територій України (МТОТ) та Міністерства освіти і науки України (МОН).

  Освітній центр «Крим-Україна»

  Херсон

  Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі зазначив, що вкрай важливо, щоб абітурієнти та їхні батьки з тимчасово окупованих територій мали можливість враховувати переваги закладів вищої освіти, які працюють в системі освітніх центрів "Крим-Україна".

  «Сьогодні українські навчальні заклади пропонують той рівень освіти, який нині не доступний у Криму. Мова йде про міжнародні стажування, дипломи, відкриті простори та безліч інших переваг. До того ж, у дітей із окупованої території є всі можливості, аби вступити на бюджетну форму навчання».

  Перший заступник Міністра висловив подяку Міністерству освіти і науки України, Державній прикордонній службі, Державній Міграційній службі та Херсонській облдержадміністрації за належну організацію заходу та висловив сподівання, що і в майбутньому всі відомства будуть об’єднувати зусилля для спрощення умов долання адміністративних та інших перешкод, які стоять на шляху українців з окупованих територій до навчання в українських вищих навчальних закладах.

  Освітній центр «Донбас-Україна»

  Маріуполь

  В Маріуполі Донецької області захід відвідав заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука: «За даними місцевих співробітників кількість звернень вже на 25% більша, ніж минулого року. Запроваджено певні зміни у системі фінансування і відтепер майже всі діти з окупованих територій та діти ВПО мають можливість вступати до українських вищих навчальних закладів на бюджетній основі».

  Георгій Тука запевнив, що МТОТ і надалі буде робити все можливе, щоб діти та молодь з тимчасово окупованих територій обирали Україну. «Адже, це наш потенціал, внесок у розвиток економіки, науки та, як наслідок, розбудова держави», - підкреслив він.

  Сєвєродонецьк

  У Сєвєродонецьку Луганської області свято Загальнодержавного Дня відкритих дверей закладів освіти приймав Cхідноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля.

  Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак акцентував увагу присутніх на можливості вступу на бюджетну форму навчання у разі подання документів до 20 липня: «Головне завдання сьогоднішнього заходу – це донесення інформації про реальну можливість вступу учнів з тимчасово окупованих територій до українських ВУЗів».

  МТОТ висловлює глибоку вдячність всім організаторам заходу і закладам, які презентували учасникам свої можливості, а особливо всім майбутнім абітурієнтам та їхнім батькам за те, що знайшли можливість приїхати, а також за бажання навчатися, аби стати в майбутньому новою українською елітою.

  З переліком 70-ти ВНЗ та порядком вступу можна ознайомитися за посиланням.