• In English
 • Україна та ЄС обговорили збільшення експорту українських товарів і послуг у 2018 році

  26 січня відбулася зустріч заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торгового представника України Наталії Микольської з керівництвом Генерального Директорату з питань торгівлі Європейської Комісії.

  У ході дискусії із заступником керівника Директорату Йоостом Корте, українська делегація презентувала європейським партнерам Експортну стратегію України на найближчі 4 роки. У грудні 2017 року Експортну стратегію схвалив Уряд.

  “Європейський Союз визначений Стратегією як “ринок у фокусі” для українського експорту. Тому важливо полегшувати доступ українським виробникам на європейський ринок та спільно шукати механізми залучення України у європейські ланцюги створення доданої вартості, бо експорт - це командна гра”, - зазначила Наталія Микольська.

  За її словами, ЄС є стратегічним торговельним партнером для України, з питомою вагою у зовнішньоторговельному обороті товарів 41,3%.

  Під час зустрічі було обговорено весь спектр питань двосторонньої взаємодії сторін у торговельній сфері та визначено часові рамки засідань двосторонніх органів Україна – ЄС «торговельної» частини Угоди про асоціацію на 2018 рік.

  Довідково

  Зовнішньоторговельний оборот товарів з країнами ЄC у січні-листопаді 2017 року збільшився на 26,2% (або на 7,2 млрд дол.) проти січня-листопада 2016 року і склав 34,7 млрд дол. Експорт товарів до країн ЄС склав 15,9 млрд дол. і зріс на 30,4% (або на 3,7 млрд дол.). В експорті з України до ЄС з’явилося 362 нових товарних підпозиції. Нові 362 товарні підпозиції – це додаткові 84,7 млн дол. експорту товарів.