• In English
 • Україна та Угорщина посилять співпрацю у сфері регіонального розвитку
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 06 жовтня 2021 року о 09:16

  Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Угорщини в Україні Іштваном Ійдярто. Сторони обговорили питання транскордонного співробітництва та економічного посилення регіонів, зокрема, через розбудову індустріальних парків.

  «Закарпаття — потужний регіон, який межує з Угорщиною. Тут реалізуються десятки туристичних проектів, а також поступово покращується соціальна інфраструктура. Ми працюємо над економічним посиленням кожного регіону України. Зокрема, нова регіональна політика передбачає визначення функціональних типів територій. У майбутньому це дозволить фінансувати ініціативи, що спрямовані на розвиток тієї чи іншої території з урахуванням її специфіки. Відтак, на територіях українських Карпат будемо підтримувати розвиток сільського, гірського та екологічного туризму», — підкреслив Міністр Олексій Чернишов.

  Під час зустрічі сторони обговорили також питання щодо реформи децентралізації, методів поводження з побутовими відходами та результати Програми Президента «Велике будівництво». Зокрема, минулого року у Закарпатській області було побудовано або реконструйовано 5 дитячих садочків, 5 спортивних об’єктів та 4 школи. Також Олексій Чернишов наголосив на важливості розбудови інфраструктури індустріальних парків, у тому числі на Закарпатті, це створить нові робочі місця та підвищить інвестиційну привабливість регіону.

  «Я дуже радий цій зустрічі. Переконаний, обговорення питання розвитку інфраструктури, зокрема, на Закарпатті — дотичному до Угорщини регіоні — відкриє нові можливості для транскордонного співробітництва між Угорщиною та Україною», — зазначив Іштван Ійдярто.

  Зазначимо, на Закарпатті будуть реалізовані проекти щодо розвитку туристичної інфраструктури громад.

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що ефективний індустріальний парк в Україні здатен створити понад тисячу робочих місць.