• In English
 • Україна та Угорщина активізують співпрацю у сфері АПК

  13 серпня відбулася зустріч заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремети з представниками Посольства Угорщини в Україні для обговорення питань активізації двосторонньої співпраці в аграрній сфері.

  У зустрічі взяли участь представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, від угорської сторони – заступник глави місії Посольства Угорщини в Україні Крістіна Марфі, аташе з питань економіки Посольства Угорщини в Україні Андраш Віттек.

  «Мінагрополітики вітає ініціативу угорської сторони щодо проведення сьогоднішньої зустрічі, оскільки обидві країни зацікавлені у відновленні конструктивних відносин на рівні аграрних міністерств та сільськогосподарських компаній. Актуальним питанням залишається нарощування обсягів двосторонньої торгівлі аграрною продукцією, а також питання у сфері санітарних, фіто-санітарних заходів, у тому числі, спільні заходи боротьби з АЧС та сказом», – зауважив заступник Міністра Віктор Шеремета.

  Заступник Міністра зазначив, що протягом останніх двох років між аграрними міністерствами Угорщини та України узгоджується питання проведення чергового засідання робочої групи з питань сільського господарства. В свою чергу угорська сторона відзначила, що такий захід сприятиме прискоренню проведення чергового засідання спільної міжурядової українсько-угорської комісії.

  Також угорська сторона висловила сподівання на активізацію двосторонніх торгово-економічних відносин та співпраці у таких пріоритетних сферах, як: торгівля, тваринництво та ветеринарія, карантин та захист рослин, земельні відносини, насінництво та селекція рослин, садівництво та виноградарство; рибальство; наукові дослідження. Крім того, заступником Міністра Віктором Шереметою було піднято питання фінансової підтримки угорською стороною малих та середніх фермерів угорського походження на Закарпатті.

  «Угорщина і Україна мають великий аграрний потенціал, який необхідно реалізовувати на повну силу. Зі свого боку ми відкриті до взаємовигідної двосторонньої співпраці, яка і буде направлена на вирішення спільних питань і реалізації аграрного потенціалу», - підкреслила заступник глави місії Посольства Угорщини в Україні Крістіна Марфі.

  На завершення зустрічі угорська сторона відзначила, що очікує на позитивну відповідь від міністерства щодо участі представників Мінагрополітики у Національній сільськогосподарській та продовольчій виставці і ярмарку Угорщини «ОМЕК», який відбудеться у вересні поточного року.

  Довідково

  За 2018 рік сума товарообігу сільськогосподарської продукцією склала 210,3 млн дол. США, що на 36,7 млн дол. США більше порівняно з 2017 роком. Експорт склав 98,6 млн дол. США, імпорт – 111,6 млн дол. США.

  За результатами 6 місяців 2019 року товарообіг між Україною та Угорщиною продукцією АПК становив 135 млн дол. США. Експорт склав – 56,5 млн дол. США, імпорт – 78,5 млн дол. США.