• In English
 • Україна та Туреччина започаткують співробітництво за принципово новими актуальними напрямами, - Андрій Таран
  Міністерство оборони України, опубліковано 13 жовтня 2020 року о 20:36

  Сьогодні, 13 жовтня, на засіданні Уряду схвалено проект Рамкової військової угоди між Кабінетом Міністрів та Урядом Турецької Республіки. Підписання документу планується в рамках візиту Президента України Володимира Зеленського до Турецької Республіки у період з 15 по 17 жовтня 2020 року. Підписати зазначену угоду уповноважено Міністра оборони України Андрія Тарана.

  За його словами, це створить правові засади для розширення та поглиблення існуючого українсько-турецького співробітництва у сфері оборони та започаткування співробітництва за більш ніж двадцятьма принципово новими актуальними напрямами.

  "Наша взаємодія з турецькими партнерами надзвичайно динамічна. Лише у липні ми обговорювали у Києві робочі моменти з Міністром національної оборони Туреччини Хулусі Акаром – і ось фінішна пряма. Така взаємодія, повторю, відображає стратегічний характер наших відносин та взаємну налаштованість на забезпечення миру і безпеки у Чорноморсько-азовському регіоні", - зазначив Андрій Таран. 

  Міністр оборони також наголосив, що нещодавно затверджена Президентом Стратегія національної безпеки України визначає саме Турецьку Республіку як одну з країн, з якою Україна розвиватиме стратегічне партнерство для захисту національних інтересів та зміцнення регіональної безпеки.