• In English
 • Україна та Польща розпочали роботу над новим проектом міжнародної технічної допомоги
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 27 січня 2021 року о 09:46

  Від початку двостороннього співробітництва регіони України та Республіки Польща підписали понад 500 угод про міжрегіональне співробітництво. Такий високий рівень обміну досвідом зробив Польщу одним з головних партнерів України у розвитку національної економіки.

  Шляхи його підвищення обговорили Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі в ході двосторонньої зустрічі.

  Сторони дійшли згоди, що одним з головних інструментів, який виведе регіональну співпрацю наших країн на нову сходинку, може стати новий проект міжнародної технічної допомоги, який буде реалізовувати Мінрегіон спільно з польським Міністерством фондів і регіональної політики. Він буде спрямований на підтримку імплементації Державної стратегії регіонального розвитку України на 2021-2027 роки у частині муніципальної політики та розвитку міських територій. Учасники зустрічі домовилися продовжувати діалог щодо розробки цього проекту у цьому році.

  «Ми цінуємо багаторічну підтримку польських партнерів, конструктивний діалог та постійну можливість для вивчення сусідського досвіду – найціннішого ресурсу у будь-якому починанні. Особливо в реформуванні вугільних регіонів – одного з головних пріоритетів роботи Мінрегіону», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

  Учасники зустрічі також дійшли згоди найближчим часом провести онлайн зустрічі співголів Українсько-польської міжурядової координаційної ради з питань міжрегіонального співробітництва, а вже у другому півріччі 2021 року провести повноцінне засідання координаційної ради.

  Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі зі свого боку звернув увагу на важливість постійної підтримки високого рівня відносин між нашими країнами.

  «Для нас важливо йти вперед. Попри пандемію, співпраця України та Польщі не повинна сповільнюватися», – підкреслив Бартош Ціхоцкі.