• In English
 • Україна та Нідерланди будуть напрацьовувати механізми патронажу над українськими територіями, – Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 18 червня 2022 року о 10:24

  Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час відвідування Бізнес-форуму з відновлення України, який відбувся в Роттердамі, провела низку зустрічей з представниками Уряду та органів місцевого самоврядування Нідерландів. Ключовими темами обговорення стали відновлення українських територій та надання Україні статусу держави-кандидата в члени ЄС.

  Під час зустрічі з представниками Асоціації муніципалітетів Нідерландів та з її головою мером Гааги Яном ван Заненом Міністр економіки обговорила участь громад Нідерландів у відбудові України. Зокрема, йшлося про напрацювання механізмів патронажу з боку нідерландських міст чи регіонів над українськими територіями, які постраждали від бойових дій. Це суттєво прискорить подолання Україною наслідків війни.

  Важливою темою дискусії також став розвиток зв’язків між українськими та нідерландськими містами, що будуть ґрунтуватися на економічних та бізнесових контактах. В Асоціації муніципалітетів Нідерландів вже є успішний досвід співпраці з Асоціацією міст України, в тому числі – реалізація спільних інноваційних проектів з просторового розвитку.

  Юлія Свириденко подякувала нідерландським громадам за гостинний прийом 63 000 українців, які були змушені шукати прихисток за кордоном. Більшість з них прагнуть повернутися додому, адже виїхали вимушено. Тож Уряд працює над тим, щоб створити для цього в Україні відповідні умови – забезпечити вимушених переселенців роботою, житлом, гарантувати захист життя та здоров’я.

  В рамках зустрічі з Міністром зовнішньої торгівлі та співпраці з питань розвитку Нідерланлів Лісьє Схрейнемахер Міністр економіки України підкреслила важливість надання Україні статусу держави-кандидата в члени ЄС. Це відіграватиме ключову роль в майбутній відбудові нашої держави та визначить її стратегію розвитку.

  “Доступ українських товарів до ринку Євросоюзу допоможе компенсувати ті втрати, які зазнала наша торгівля через війну та блокаду росіянами українських портів. Ми вдячні Європейському Союзу за рішення в цьому напрямку. І розраховуємо, що нульові митні ставки на українські товари будуть зберігатися не лише рік, але і в подальшому”, – підкреслила Юлія Свириденко.

  Одноденний Бізнес-форум з відновлення України в Роттердамі відбувся 17 червня. У заході взяли участь понад 250 гостей громадського та бізнес-секторів Королівства Нідерланди, іноземного бізнесу, українські та нідерландські асоціації в сферах агропромислового комплексу, енергетики, медицини, ІТ сфери.