• In English
 • Україна та Литва мають значний потенціал взаємовигідної співпраці у відновлюваній енергетиці

  8 грудня у Литві за участю Президента України Петра Порошенка та Президента Литовської Республіки Далі Грібаускайте відбувся III Українсько-литовський економічний форум.

  На бізнес-форумі виступили Віце-міністр енергетики Литви В. Мацевічюс, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, Президент Конфедерації промисловців Литви Робертас Даргіс, Президент УСПП Анатолій Кінах, представники бізнес-середовища обох країн.

  Учасники форуму обговорили торгово-економічну та інвестиційну співпрацю України та Литви, особливості ведення бізнесу на ринках двох країн, можливості заснування спільних підприємств.

  Як запевнив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, серед пріоритетних напрямів співпраці України та Литви – створення спільних інвестиційних проектів з використанням відновлюваних джерел енергії, особливо біомаси для генерації тепла.

  Як відомо, впродовж останніх кількох років Литва стимулювала розвиток «чистої» енергетики. Так, за даними Євростату, з 2011 р. по 2015 р. Литва збільшила частку «чистої» енергії у кінцевому енергоспоживанні з 20% до 26%.

  «Крім цього, Литва має надзвичайно успішний досвід збільшення виробництва тепла з місцевих видів палива до 65%. Тому Україна цінує можливість залучати досвід, технології та інвестиції Литви для впровадження «зелених» проектів. Враховуючи удосконалене законодавство та запроваджені стимули для інвесторів, співпраця українсько-литовського бізнесу у цій сфері зміцнюватиме економіку та енергозалежність обох країн», - повідомив Голова Держенергоефективності.

  Також Україна та Литва опрацюють можливості співробітництва у напрямі підвищення енергоефективності у промисловості та впровадження сучасних систем енергоменеджменту, які відповідають стандартам ISO 50001.

  Довідково

  Організаторами форуму виступили УСПП, Конфедерація промисловців Литви, Українсько-литовська та Литовсько-українська ділові ради. У роботі форуму взяли участь більше ста підприємців з української та литовської сторони.