• In English
 • Україна та Литва мають спільну позицію з ключових питань регіональної безпеки та економічної співпраці, – зустріч Глави Уряду з Главою МЗС Литви
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 21 червня 2018 року о 11:26

  Україна і Литва мають спільну позицію з ключових питань регіональної безпеки та економічної співпраці – як на двосторонньому рівні, так і на міжнародних майданчиках. Це засвідчили переговори між Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом та Міністром закордонних справ Литовської Республіки Лінасом Лінкявічюсом. Керівник дипломатичного відомства Литви вже в 15 раз в Україні, і планує в рамках теперішнього візиту знову відвідати схід України.

  «Ваша позиція з багатьох питань, які стосуються, передусім, нашої територіальної цілісності, викликає повагу. Підтримка України в такий непростий час і лідерство наших партнерів має велике значення», - сказав Володимир Гройсман.

  Він наголосив, що питання спільної протидії російській агресії треба обговорювати предметно. «Можна багато разів говорити, що відбувається на сході України, але достатньо один раз побачити. І там ми маємо подальшу агресію», - зазначив Глава Уряду.

  У свою чергу Міністр Лінкявічюс підтвердив, що побачити ситуацію на власні очі – завжди краще й інформативніше. «І зараз ми хочемо висловити солідарність з Україною, з українцями. Вони, буває, втрачають віру, але її треба підтримати. І про це треба говорити в наших дискусіях в ЄС і НАТО. Це непросто, і багато залежить від процесів в Україні», - зазначив Лінас Лінкявічюс.

  Під час перемовин було обговорено механізми залучення міжнародної допомоги, в першу чергу з Європейського Союзу, для підтримки розпочатих Урядом реформ.

  Окремо сторони приділили увагу литовській ініціативі «Європейський план для України». Її елементи мають бути враховані під час запровадження нового інструменту фінансової підтримки України з боку Єврокомісії.

  Довідково

  Зовнішньоторговельний оборот між Україною і Литвою у 2017 р. склав 1 млрд 110,6 млн дол. США і збільшився на 38,6% у порівнянні з 2016 роком. Литва є однією з небагатьох країн, експорт до яких з початку російської агресії проти України не тільки не скоротився, але й помітно зріс. За попередніми даними Держмитслужби України, протягом січня-травня 2018 р. товарооборот між Україною та Литвою зріс на 25,4% порівняно з відповідним періодом 2017 р. і склав 416,0 млн дол. США.

  Україна та Литва мають спільну позицію з ключових питань регіональної безпеки та економічної співпраці, – зустріч Глави Уряду з Главою МЗС Литви