• In English
 • Україна та Литва домовилися співпрацювати для підтримки українських дітей, які вимушено покинули країну
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 11 квітня 2022 року о 18:14

  У присутності Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля й Прем’єр-міністра Литовської Республіки Інгріди Шимоніте було укладено договір про співпрацю у сфері захисту дітей, які постраждали від війни в Україні.

  Підписання документу відбулося під час зустрічі очільників урядів 11 квітня між Міністерством соціальної політики України й Міністерством соціального захисту та праці Литовської Республіки.

  Як відзначив Денис Шмигаль, угода передбачає механізми та інструменти підтримки дітей, які були вимушені виїхати до Литви, а також забезпечення їх повернення в Україну після завершення активних бойових дій.

  «Тисячі українців знайшли притулок від війни на території Литви й литовський народ із відкритим серцем прийняв українських жінок та дітей. Ми вдячні за цю підтримку», — сказав Прем’єр-міністр України.

  Інгріда Шимоніте у свою чергу відзначила, що конвої литовських вантажівок із гуманітарною допомогою від держави, бізнесу та народу Литви продовжать курсувати в Україну.

  «Ми будемо це робити стільки, скільки потрібно», — підкреслила очільник литовського Уряду.

  Денис Шмигаль відзначив, що не сумнівається в продовженні підтримки з боку Уряду Литви й литовського народу.

  «Так само як не сумніваюся, що ми разом будемо мирно жити в єдиній Європі, частиною якої безсумнівно буде і Україна», — наголосив Глава українського Уряду.

  Прем’єр-міністри України й Литви також обговорили фінансову підтримку та наповнення Фонду відновлення України.

  Україна та Литва домовилися співпрацювати для підтримки українських дітей, які вимушено покинули країну Україна та Литва домовилися співпрацювати для підтримки українських дітей, які вимушено покинули країну Україна та Литва домовилися співпрацювати для підтримки українських дітей, які вимушено покинули країну