• In English
 • Україна та Королівство Нідерланди підписали Протокол щодо внесення змін до Конвенції про уникнення подвійного оподаткування
  Міністерство фінансів України, опубліковано 13 березня 2018 року о 12:12

  Сьогодні в рамках двосторонньої співпраці Міністр фінансів Олександр Данилюк разом з Державним секретарем Міністерства фінансів Нідерландів Менно Снілом підписали Протокол про внесення змін до Конвенції між Україною і Королівством Нідерланди про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно.

  Укладення цього Протоколу спрямоване на уникнення подвійного оподаткування доходів фізичних і юридичних осіб, які виникають на територіях обох країн. Це досягатиметься як шляхом розподілу права оподаткування окремих видів доходів між Україною та Королівством Нідерланди в залежності від місця їх виникнення, так і шляхом врахування у податкових зобов’язаннях платника податку однієї держави сум податків, сплачених на території іншої держави.

  Що це дає?

  - створює сприятливі умови для інвесторів України та Королівства Нідерландів;

  - стимулює ділову ініціативу підприємців;

  - регулює питання міжнародного оподаткування доходів у двосторонніх відносинах між державами.

  Це дозволить:

  - запобігати ухиленням від сплати податків з одночасним зменшенням тиску на законослухняних платників податків;

  - усунути податкову дискримінацію;

  - створити механізми щодо покращення співробітництва між податковими органами України та Королівства Нідерланди шляхом встановлення процедур взаємного узгодження спірних питань;

  - забезпечити обмін податковою інформацією.

  Протокол передбачає:

  - оподаткування дивідендів за ставкою 5% - якщо фактичним власником дивідендів є компанія (інша ніж партнерство), яка володіє безпосередньо щонайменше 20% капіталу компанії, що сплачує дивіденди та 15% - в усіх інших випадках (виключено положення щодо оподаткування дивідендів за ставкою 0%);

  - збільшення розміру ставки оподаткування процентів – з 2 % до 5%;

  - встановлення ставки оподаткування роялті на рівні – 5 % та 10 % (виключено положення щодо оподаткування роялті за ставкою 0%);

  - нову редакцію статті щодо обміну інформацією, якою передбачається значне розширення можливостей Договірних Сторін щодо обміну податковою інформацією.

  Довідково

  Проект Протоколу був погоджений під час переговорів, які відбулися у період з 5 по 9 квітня 2016 року в м. Гаага (Королівство Нідерланди).

  Положення проекту Протоколу повністю відповідають вимогам Модельної Конвенції ОЕСР та новітнім стандартам ОЕСР – правилам протидії розмиванню податкової бази та переміщенню прибутків (БЕПС).

  Що далі?

  Україна та Королівство Нідерланди мають здійснити внутрішньо державні процедури, необхідні для ратифікації даного Протоколу.