• In English
 • Україна та Італія поглиблюють співпрацю в енергетичній сфері
  Міністерство енергетики України, опубліковано 08 вересня 2020 року о 10:38

  Україна готова до розширення двостороннього співробітництва з Італійською Республікою в енергетичній сфері та розвитку напрямків співпраці, що становлять взаємний інтерес для обох країн.

  Про це йшлося під час зустрічі в.о. Міністра енергетики України Ольги Буславець та Надзвичайного і Повноважного Посла Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа.

  «Я вбачаю вагомий потенціал для розвитку співробітництва в енергетичному секторі, зокрема в сфері розвитку відновлювальних джерел енергії, а також запровадження новітніх енергетичних технологій. Сподіваюсь, що в результаті нашої зустрічі ми зможемо започаткувати новий рівень діалогу між Україною і Італією у сфері енергетики, який стане імпульсом для реалізації нових проектів, стратегічно важливих для посилення енергетичної безпеки», – зазначила Ольга Буславець.

  Вона зазначила, що інтеграція енергетичних ринків України до ринків ЄС та запровадження максимально наближених законодавчих та регуляторних умов до законодавства ЄС – це стратегічна мета нашої держави.

  «Синхронізація об’єднаної енергетичної системи України до ENTSO-E – пріоритетний та стратегічний напрям євроінтеграційних прагнень України в електроенергетичній сфері», – наголосила в.о. Міністра.

  Ольга Буславець повідомила про перспективи впровадження нової конкурентної моделі підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії. Також запевнила, що держава і надалі буде виконувати свої зобов’язання перед інвесторами: «Ми будемо всебічно підтримувати компанії, які інвестуватимуть в Україну».

  Окремо очільниця Міністерства зробила акцент на розвитку водневої енергетики. «Це перспективний напрямок «зеленої» енергетики, і ми очікуємо на співпрацю з іноземними партнерами та залучення технічної допомоги при здійсненні ключових заходів з розвитку та інтеграції водневих технологій, що зокрема включатиме в себе розробку водневої концепції та реалізацію пілотних проектів», – зауважила Ольга Буславець.

  Крім того, Україна приділяє значну увагу питанням диверсифікації маршрутів постачання природного газу з країн ЄС. Водночас ведеться робота щодо опрацювання питання поставок скрапленого природного газу з терміналів країн Європи, а також розробки рішень щодо розвитку LNG-інфраструктури.

  Ольга Буславець та Давіде Ла Чечіліа домовились про подальшу тісну співпрацю, зокрема, при підготовці засідання спільної міжурядової комісії, що має відбутися восени.