17 травня Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб україни Вадим Черниш та Державний міністр з питань примирення та громадянської рівності Грузії Кетеван Цихелашвілі підписали Меморандум, в рамках якого передбачено обмін досвідом між двома країнами щодо розбудови миру, реінтеграції окупованих територій та врегулювання конфліктів. В рамках означених тем передбачається реалізація спільних проектів, участь у семінарах, лекціях, двосторонніх або багатосторонніх зустрічах, наукова співпраця.
«Досвід Грузії дуже важливий для нас, ми зможемо імплементувати найкращі практики Уряду Грузії в державній політиці України, а також їхній позитивний досвід в питанні надання допомоги цивільному населенню, яке постраждало від конфлікту, в питанні розбудови миру та реінтеграції окупованих територій. Слід зазначити, що завдяки досвіду і допомозі Грузії нам вдалося краще зрозуміти дії РФ в Україні. Для нас це надзвичайно важливо, аби завершити конфлікт», - зазначив Вадим Черниш під час виступу.
В свою чергу Кетеван Цихелашвілі підкреслила, що така співпраця стане надзвичайно корисною і для Грузії, адже Україна має сьогодні унікальний досвід протидії агресору і у військовій, і у гуманітарній сфері.
Представники Офісу державного міністра Грузії ознайомили делегацію МТОТ з урядовою мирною ініціативою «Крок до кращого майбутнього», що запроваджується з метою захисту осіб, які постраждалих внаслідок конфлікту. Ця політика базується на трьох чинниках: торгівля через лінію розмежування, доступ мешканців окупованих територій до освіти та доступ до послуг, які пропонує держава Грузія. Спосіб взаємодії з людьми в окупації, який сьогодні обрала Грузія – це створення привабливих програм та задоволення потреб громадян без політичного забарвлення такої діяльності.
«Від таких ініціатив грузинського Уряду буде важко відмовитися, це буде просто нераціонально. Ми вже маємо вдалий досвід реалізації програми надання медичної допомоги людям, які мешкають в окупації - за останні 5 років до 10 тисяч осіб скористалися медичними послугами, які пропонує Грузія, а це 10% населення Абхазії та Південної Осетії», – зазначили представники МТОТ.
Також в рамках робочого візиту до Грузії делегація МТОТ у супроводі представників Державної служби безпеки Грузії та підрозділів поліції відвідала адміністративну лінію розмежування з Південною Осетією в с. Хурвалеті (Горський район).
«Тут РФ діє тими ж самими методами, як і в Україні - люди в окупації безправні, беззахисні і фактично за колючим дротом. Сподіваюся, нам знадобитися менше часу, аби змінити цю ситуацію і захистити наших громадян», – сказав Вадим Черниш.
Довідково
Візит делегації МТОТ до Грузії відбувається в рамках проекту «Технічна допомога Уряду України, використовуючи досвід Грузії», що реалізується представництвами Данської ради у справах біженців в Україні та Грузії, за фінансової підтримки Державного департаменту США, Бюро населення, біженців і міграції.