• In English
 • Україна спільно з Європейською Комісією розробляє національний план геологічного захоронення РАВ
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 22 жовтня 2018 року о 13:16

  Під час стартової наради за проектом національного плану геологічного захоронення високоактивних радіоактивних відходів (ВАВ) в Україні в рамках Інструменту співробітництва у сфері ядерної безпеки експерти обговорили сучасний досвід європейських країн у цій сфері та окреслили цілі та завдання на майбутнє.

  «Створення геологічного сховища для високоактивних радіоактивних відходів передбачено українським законодавством. Зараз це єдиний економічно виправданий і коректний щодо прийдешніх поколінь варіант, адже геологічне сховище забезпечить надійну та тривалу ізоляцію ВАВ від потрапляння радіоактивних речовин у біосферу. Для нас проблема захоронення ВАВ зараз дуже актуальна, тому старт розробки національного плану дій – це величезний крок вперед», – підкреслив перший заступник Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Олег Насвіт.

  Проект має визначити процес вибору майданчика для майбутнього сховища, забезпечити розробку плану та кошторису, навчання фахівців, а також підтримку в формуванні позитивного ставлення громадськості до цього об’єкта. Розрахований він на два роки і реалізовуватиметься консорціумом у складі підприємств Франції, Німеччини, Швеції, а також за участю одного з підприємств НАН України.

  Бенефіціаром проекту є ДАЗВ, кінцевим користувачем виступить Державне спеціалізоване підприємство «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами».