• In English
  • Україна розраховує на подальшу співпрацю з Комітетом Червоного Хреста в імплементації Закону про правовий статус зниклих безвісти, - Іванна Климпуш-Цинцадзе
    Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 30 серпня 2018 року о 20:28

    У Міжнародний день жертв насильницького зникнення чи День зниклих безвісти Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе виступила на відкритті арт-інсталяції «Застиглі в очікуванні», організованої Міжнародним комітетом Червоного Хреста в Україні. 

    «Міжнародний день зниклих безвісти – це непересічна дата для світового співтовариства та України, – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Кожна фраза, написана на інсталяції, - це особиста глибока історія про відчай, смуток і водночас - надію. Я низько вклоняюся усім, хто докладає зусилля, щоб повернути додому постраждалих через війну».

    Іванна Климпуш-Цинцадзе та Глава делегації Червоного Хреста в Україні Алан Ешліманн наголосили, що Україна є першою країною у світі, яка ухвалила закон про зниклих безвісти, перебуваючи у стані збройного конфлікту. Віце-прем’єр-міністр наголосила, що розраховує на подальшу експертну підтримку та співпрацю з Міжнародним комітетом Червоного Хреста в успішній та якнайшвидшій імплементації Закону «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти», який визначає правовий статус таких осіб та регулює питання, пов’язані із встановленням особи та обліком, розшуком і соціальним захистом таких людей та їхніх родичів. 

    Цей закон врегульовує питання запровадження Єдиного реєстру даних про осіб, зниклих безвісти, створення ефективних механізмів для їхнього розшуку, а також передумов забезпечення права рідних і близьких на інформацію щодо зниклих родичів та на державну підтримку. 

    «Для України ухвалення цього Закону – визначальний крок на шляху до встановлення істини, відновлення справедливості, збереження пам’яті та попередження випадків зникнення людей у майбутньому, – запевнила Віце-прем’єр-міністр. – Україна прагне пам’ятати імена своїх громадян. В Україні немає «іхтамнетів».  Пам’ятник «Неизвестному солдату» - це не наш шлях. Ми відновимо пам’ять про кожного».

    Зі свого боку Перший Віце-спікер Верховної Ради, представниця України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко закликала міжнародних партнерів зайняти більш активну позицію та підтримати Україну у створенні механізму імплементації цього Закону за участі Міжнародного комітету Червоного Хреста. Адже, за словами Ірини Геращенко,  Російська Федерація блокує створення дієвого механізму, відмовляючись надати своїх експертів, так як це стало б визнанням присутності російських військових на Сході України.

    Довідково

    З 31 серпня до 6 вересня в залі очікування Південного залізничного вокзалу Києва можна побачити 10 фігур, що символізують родичів людей, які зникли безвісти під час збройного конфлікту на Донбасі. За останніми даними МКЧХ, з початку російської агресії на Сході України налічується щонайменше 1500 зниклих осіб.

    Україна розраховує на подальшу співпрацю з Комітетом Червоного Хреста в імплементації Закону про правовий статус зниклих безвісти, -  Іванна Климпуш-Цинцадзе