• In English
 • Україна продовжує боротися за право провести Всесвітню виставку «Експо-2030» в Одесі
  Міністерство економіки України, опубліковано 23 грудня 2021 року о 19:35

  Перша Віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Віце-прем’єр-міністр України – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров презентували Україну, як країну-кандидата на проведення Всесвітньої виставки «Експо - 2030» у м. Одесі. Презентація відбулась під час 169-го засідання Генеральної Асамблеї Міжнародного бюро виставок в онлайн режимі.

  «Проведення Всесвітньої виставки «Експо-2030» в Одесі – це унікальна можливість для України продемонструвати впевненість у своїх економічних перспективах та засвідчити активний рух на шляху подальшої інтеграції у світову економіку», - підкреслила Перша Віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

  Фінальним елементом презентації України стала трансляція відеоролика про Одесу, як найкращого місця для проведення Всесвітньої виставки «Експо-2030».

  Зазначимо, що це перший досвід для української сторони – боротися за право представити Україну та прийняти увесь світ в Одесі впродовж шести місяців роботи виставки у 2030 році.

  Детальніше на офіційному сайті Міжнародного бюро виставок за посиланням https://bit.ly/32q7Qgi.

  Разом з Україною за право стати країною-господарем Всесвітньої виставки «Експо - 2030» змагаються ще чотири країни, зокрема: Республіка Корея (м. Пусан), Італійська Республіка (м. Рим), Королівство Саудівська Аравія (м. Ер-Ріяд), Російська Федерація (м. Москва).

  Рішення про місце проведення Всесвітньої виставки ухвалюватиме Міжнародне бюро шляхом таємного голосування держав, які мають членство. Голосування відбудеться за принципом: одна країна — один голос. Країну-переможця буде обрано наприкінці 2023 року.

  Довідково

  Всесвітні виставки «Експо» – найбільш престижні іміджеві виставкові заходи у світі, на яких країни-учасниці демонструють унікальність своїх культур та національну ідентифікацію, свій економічний та науково-технічний потенціал.

  06 жовтня 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про подання заявки Міжнародному бюро виставок (МБВ) на участь України у відборі країни - кандидата на проведення Всесвітньої виставки «Експо – 2030» в Україні (м. Одесі). 15 жовтня 2021 року у штаб-квартирі МБВ (м. Париж, Французька Республіка) генеральному секретарю Міжнародного бюро виставок Димитру Керкетзесу було офіційно вручено відповідний лист-заявку за підписом Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. 

  Україна продовжує боротися за право провести Всесвітню виставку «Експо-2030» в Одесі Україна продовжує боротися за право провести Всесвітню виставку «Експо-2030» в Одесі Україна продовжує боротися за право провести Всесвітню виставку «Експо-2030» в Одесі