• In English
 • Україна продовжить участь у Фонді Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля
  Міністерство енергетики та захисту довкілля України, опубліковано 03 червня 2020 року о 18:31

  Уряд підтримав пропозицію уповноважити в.о. Міністра енергетики і захисту довкілля Ольгу Буславець на підписання Угоди про внесок між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо участі України у Фонді Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля. Відповідний проект Розпорядження Президента України був погоджений на засіданні Кабінету Міністрів 3 червня.

  Підписання Угоди передбачає внесок до Фонду у сумі 10 млн євро, що в свою чергу дозволить отримати доступ до фінансової підтримки у вигляді грантів та технічної допомоги для реалізації проектів з підвищення енергоефективності та поліпшення екологічної ситуації. Результатом має стати значне скорочення споживання електроенергії, зменшення викидів вуглекислого газу та інших парникових газів.

  Участь України в попередній фазі Фонду при сплаті внеску в розмірі 10 млн євро дозволила залучити фінансування для реалізації 22 проектів загальною вартістю понад 516 млн євро.

  Нагадаємо, під час засідання Асамблеї вкладників Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля, яке відбулося 22 листопада 2019 року у м. Лондон, прийнято рішення про продовження діяльності Фонду до 2029 року.