• In English
 • Україна працює над відкриттям ринку Японії українських харчових продуктів

  Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа перебуває з робочим візитом у Японії з метою розширення експорту постачання української сільськогосподарської та харчової продукції на японський ринок.

  У рамках візиту відбулися переговори Володимира Лапи з представниками Міністерства сільського господарства, лісництва та рибальства Японії, зокрема з Директором Департаменту охорони здоров'я тварин, безпечності продуктів харчування та споживчих питань Норіо Кумагаї. Зустріч відбулася за сприяння Посольства України в Японії та підтримки Надзвичайного та Повноважного Посла України в Японії Ігоря Харченка.

  Володимир Лапа подякував японським колегам за позитивну динаміку розвитку відносин у сфері здоров’я тварин та безпечності продуктів харчування. Зокрема, він нагадав, що у 2017 році була погоджена форма ветеринарного сертифіката на експорт з України до Японії молочних продуктів.

  Крім того, під час зустрічі обговорювалося питання завершення акредитації експорту з України м’яса птиці. Володимир Лапа відзначив, що у III кварталі поточного року українська сторона очікує інспекцію до нашої держави компетентного органу Японії з метою оцінки системи державного контролю виробництва м’яса птиці та продукції з нього.

  Разом з цим у рамках зустрічей сторони обговорили питання встановлення умов та процедур доступу на ринок Японії яєчних продуктів, а також інших товарів, які можуть становити взаємний інтерес. У рамках обговорення цього питання японська сторона повідомила, що для експорту термічно оброблених яєчних продуктів компетентні органи повинні погодити відповідну форму ветеринарного сертифіката та за потреби здійснити інспекцію українських підприємств, зацікавлених в експорті яєчної продукції до Японії.

  Сторони відзначили, що ця зустріч є продовженням плідної співпраці між компетентними органами України та Японії, та домовилися про подальший розвиток двосторонніх професійних і торговельних відносин.