• In English
 • Україна потрібна європейській енергосистемі так, як і Європа потрібна нам, - Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 30 серпня 2021 року о 15:42

  Інтеграція України з європейськими ринками – це обопільний інтерес. На цьому наголосив Міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв’ю виданню «Інтерфакс-Україна».

  «Наша синхронізація з європейськими ринками – це обопільний інтерес. Україна потрібна європейській енергосистемі так, як і Європа потрібна нам. Ми не стоїмо голі й босі з протягнутою рукою. По-перше, наша енергосистема технічно надасть можливість краще балансувати європейську, а по-друге, як мінімум, у нас є зелена генерація, атомна. Ми дуже хороші технічно, ми з самого початку були експортно-орієнтованою країною», - зазначив Герман Галущенко.

  Він зауважив, що синхронізація - дуже важливе завдання для української енергосистеми і вимагатиме максимальних зусиль, щоб все пройшло за планом.

  Зокрема, для позитивного рішення щодо синхронізації український оператор системи передач НЕК «Укренерго» має пройти сертифікацію – цей процес вже відбувається.

  «Я упевнений, що процес сертифікації пройде спокійно. Ми в постійному діалозі з Секретаріатом Енергетичного співтовариства. Усі документи погоджуються. Ми з моменту ухвалення рішення Урядом про передачу НЕК «Укренерго» під управління Міністерства енергетики вже дуже багато зробили з виконання дорожньої карти», - наголосив Герман Галущенко.