• In English
 • Україна посилює роботу над розвитком ринку зелених облігацій

  На засіданні Уряду схвалено проект постанови Кабінету Міністрів України, яким доповнено функції Держенергоефективності, зокрема в частині:

  • розробки пропозицій щодо запровадження та розвитку ринку зелених облігацій;
  • участі у розгляді та відборі інвестиційних проектів та проектів екологічного спрямування у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, моніторингу їх впровадження.

  Актуалізація завдань Агентства сприятиме посиленню роботи над запровадженням одного з відомих у світі інструментів фінансування проектів - зелених облігацій.

  Як відомо, із 1 липня 2021 року запрацював Закон, яким вводяться в обіг зелені облігації та встановлюються правила для учасників ринку. Відповідні норми Закону було розроблено Держенергоефективності за підтримки проекту GIZ “Консультування підприємств щодо енергоефективності» та інших партнерів.

  Наразі Держенергоефективності спільно з Міндовкілля та іншими зацікавленими сторонами працює над вторинним законодавством для повномасштабної розбудови ринку.

  Також Держенергоефективності вже розроблено Концепцію для розвитку ринку зелених облігацій в Україні.

  Загалом в Україні є величезний потенціал для розвитку цього ринку. Це відмічають у власних дослідженнях IFC та OECD.

  Також нещодавно Міжнародне рейтингове агентство «Fitch Ratings» покращило прогноз довгострокового рейтингу емітента - України в іноземній валюті зі стабільного до позитивного, зробивши його «В». А це, в свою чергу, дає перспективи для підвищення інвестиційних можливостей інших національних емітентів.