• In English
 • Україна планує продовжити співпрацю з США у сфері науки та технологій, - рішення Уряду
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 12 червня 2019 року о 19:50

  Україна має намір продовжити співпрацю зі Сполученими Штатами Америки у сфері науки та технологій. Це дозволить вченим обох країн працювати над спільними двосторонніми дослідженнями, брати участь у міжнародних конкурсах та програмах. Проект Угоди про продовження міжурядового співробітництва було ухвалено сьогодні, 12 червня 2019 року, під час засідання Уряду.

  Угода про співробітництво у сфері науки та технологій між Україною та США була підписана у грудні 2006 року. Вона створила правове підґрунтя для співпраці вишів, науково-дослідних центрів, а також окремих вчених у науково-технічній сфері. Базовий текст документа передбачає, що для продовження співпраці на наступні 5 років партнери мають надати офіційні письмові згоди.

  Наразі українська сторона ініціювала продовження співпраці і має отримати відповідь від американських партнерів.

  У межах угоди про співробітництво України та США вчені можуть отримати кошти для реалізації та впровадження своїх ідей. Так, щороку проходить конкурс українсько-американських науково-дослідних проектів, реалізація яких триває протягом 2 років. Торік, наприклад, він проходив за такими пріоритетними галузями:

  • аграрні науки (хвороби рослин, які загрожують безпеці продовольства або мають високі економічні наслідки);
  • альтернативна енергетика (включно з фотовольтарикою та біопаливом).

  За 7 років двостороннього співробітництва опрацьовано 25 проектів. З них 17 повністю реалізовано, 4 - проходять другий етап впровадження, ще 4 - отримають фінансування в межах цьогорічного конкурсу.

  Нагадаємо, що 200 вишів та наукових установ уже мають доступ до Scopus та Web of Science за кошти бюджету.