• In English
 • Україна підтвердила лідерські позиції у відкритому врядуванні
  опубліковано 20 грудня 2021 року о 14:12

  З 15 по 17 грудня 2021 р. тривав Глобальний саміт Партнерства «Відкритий Уряд» – найважливіша подія у сфері відкритого урядування для 78 країн-учасниць Партнерства.


  Україна вже 10 років бере активну участь у Партнерстві. Реалізація цієї Ініціативи, яку координує Департамент інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів, об’єднує зусилля Уряду та інститутів громадянського суспільства, міжнародних організацій задля втілення амбітних перетворень.

  Серед основних досягнень: доступ до інформації у форматі відкритих даних; відкрита інформація про бенефіціарних власників; е-петиції, е-звернення; е-системи ProZorro, DoZorro, ProZorro.Sale; е-декларування; забезпечення прозорості будівництва (CoST); відкриті публічні фінанси; доступ до архівів комуністичного режиму; забезпечення прозорості видобувних галузей (EITI); е-послуги та багато інших корисних проектів.


  Під час відкриття Глобального саміту його учасників привітав, зокрема, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Він підкреслив, що Україна має багато напрацювань і готова ділитися своїм досвідом впровадження інструментів прозорості; відкриття даних; забезпечення спільнотворення (co-creation) під час реалізації Ініціативи.


  Важливою подією Глобального саміту стало оголошення переможців премії OGP Awards.

  Номінована Україною система Прозорро.Продажі в категорії «Impact Award» перемогла проекти 17 країн у регіоні «Європа» та отримала перше місце.

  Завдання стосовно системи Прозорро.Продажі передбачалося у четвертому плані дій з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (на 2018–2020 роки). Система була номінована за пропозицією Координаційної ради з питань реалізації Ініціативи та за результатами відкритого голосування.


  Крім того міста Хмельницький та Вінниця – учасники програми OGP Local – отримали перше та третє місця відповідно за досягнення на локальному рівні.


  У Києві за церемонією відкриття Глобального саміту та оголошенням переможців слідкували партнери – представники Секретаріату Кабінету Міністрів, органів виконавчої влади, ДП «Прозорро.Продажі», Координаційної ради з питань реалізації Ініціативи, Трансперенсі Інтернешнл Україна та інших інститутів громадянського суспільства, міжнародних організацій. Під час заходу Державний секретар Кабінету Міністрів Олександр Ярема зазначив, що саме співпраця Уряду, інститутів громадянського суспільства, інших організацій в рамках Партнерства «Відкритий Уряд» дозволяє реалізовувати дійсно амбітні проекти та надавати нові можливості для громадян, їх об’єднань, бізнесу.


  Нагадаємо, що досягнення України у сфері відкритого урядування не вперше відзначаються на міжнародному рівні. За 10 років участі в Партнерстві: український план дій входив до десятки найкращих; система закупівель ProZorro отримала премію OGP Awards 2016; Україна була в числі перших учасників Глобального реєстру бенефіціарних власників; інклюзивний процес розроблення планів дій в Україні відзначався серед кращих практик Партнерства.


  Детальніше про реалізацію Ініціативи в Україні – на Урядовому порталі та у мережі Фейсбук.