• In English
 • Україна отримала від Світового банку додаткове фінансування від МАР та гарантію від Латвії на 60 млн дол. США
  Міністерство фінансів України, опубліковано 22 листопада 2022 року о 16:42

  Сьогодні, 22 листопада 2022 року, до Державного бюджету України надійшло 60 млн дол. США фінансування від Світового банку. З цих коштів 50 млн дол. США надано на пільгових умовах від Міжнародної асоціації розвитку, решта – 10 млн дол. США як гарантії від Латвії.

  «Ми вдячні Уряду Латвії та команді Світового банку за підтримку фінансової стабільності України. Залучені кошти дозволять Україні посилити фінансування для працівників бюджетної сфери, а також і надалі забезпечувати стійке державне управління в Україні», – зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

  Зазначені позики надано у рамках Угоди про надання Україні фінансування в межах реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР), Міжнародною асоціацією розвитку (МАР) проекту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні».

  Строк погашення кредиту від МАР – 10 років з 4-річним пільговим періодом, одноразова комісія – 0,25 %, комісія за зобов’язання – 0,25 % річних від незнятого залишку.

  Строк погашення кредиту від Латвії – 18,5 року з 4-річним пільговим періодом, одноразова комісія – 0,25 % та комісія за зобов’язання – 0,25 %.

  Кошти буде спрямовано на відшкодування видатків держбюджету, здійснених для забезпечення оплати праці працівників державних органів та бюджетних установ освітньої сфери, як на національному, так і регіональному рівнях.