• In English
 • Україна має імплементувати у законодавство європейські директиви з енергоефективності, - Мінрегіон
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 12 серпня 2021 року о 10:43

  Завдяки угоді з Європейським інвестиційним банком Україна має отримати близько 10 млрд грн на скорочення енергоспоживання у будівлях бюджетної сфери. Ці кошти стануть потужним інструментом для проведення комплексної термомодернізації у близько тисячі дитячих садків, лікарень та шкіл. На цьому наголосив у своєму матеріалі для порталу «Інтерфакс. Енергореформа» генеральний директор Директорату енергоефективності Мінрегіону Дмитро Петрунін.

  «Україна має надзвичайно енергозатратну економіку, якій важко конкурувати у світі. Стан об’єктів житлово-комунального господарства неможливо назвати сучасним, адже споживання енергії у будівлях, у середньому, в три рази вище нормативного. Через це ми щороку втрачаємо мільярди…Маємо приклад: Німеччина втрачає 32% енергії у системі центрального опалення на етапі виробництва та розподілу, а Україна — 59%, що майже удвічі більше», — підкреслив Дмитро Петрунін.

  Також він зауважив, що наразі потрібно зосередитися на зменшенні споживання енергоносіїв, використовуючи для цього досвід європейських країн.

  «Україна має імплементувати у законодавство європейські директиви з енергоефективності. Впровадження Статті 14 “Заохочення ефективності в опаленні та охолодженні” Договору про заснування Енергетичного Співтовариства дозволить залучити додаткові інвестиції розміром у понад 6 млрд євро», — наголосив Дмитро Петрунін.

  Водночас, за його словами, поєднання українського законодавства з європейським створює зрозумілі та прозорі механізми для закордонних партнерів, розкриваючи інвесторам перспективи для співпраці щодо енергомодернізації української економіки.

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що енергоефективність будівель – один з пріоритетних напрямів Європейського зеленого курсу.