• In English
 • Україна і Словаччина здатні забезпечити сталий транзит газу до ЄС, – Володимир Гройсман
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 16 квітня 2019 року о 14:35

  Україна і Словаччина здатні забезпечити сталий транзит газу до Європейського Союзу – на відміну від Росії, яка ніколи не зможе гарантувати безпечні поставки палива. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спільної прес-конференції з Прем’єр-міністром Словацької Республіки Петером Пеллегріні.

  Володимир Гройсман нагадав, що саме Словаччина свого часу стала однією з перших країн, яка протягнула руку енергетичної допомоги Україні. «І зараз ми разом розглядаємо проект «Північний потік-2», як ще один вид гібридної зброї. Росія ніколи не зможе забезпечити безпеку транзиту через треті маршрути. Натомість Україна і Словаччина через використання української ГТС здатні це забезпечити», - сказав Володимир Гройсман.

  У свою чергу Глава Уряду Словаччини наголосив, що словацькі компанії зацікавлені брати участь у роботі майбутнього консорціуму з управління українською газотранспортною системою  і планують брати участь у реконструкції ГТС.

  «Ми відхиляємо проект «Північний потік-2». Це буде шлях в обхід України і Словаччини, і він нестиме негативні наслідки для обох країн. А наші країни - Україна і Словаччина - хочуть продовжувати транзит газу. Мене дуже тішить, що Україна хоче створити консорціум по ГТС. Словацькі фірми хочуть брати участь у реконструкції ГТС», - зазначив він.

  Україна і Словаччина здатні забезпечити сталий транзит газу до ЄС, – Володимир Гройсман Україна і Словаччина здатні забезпечити сталий транзит газу до ЄС, – Володимир Гройсман Україна і Словаччина здатні забезпечити сталий транзит газу до ЄС, – Володимир Гройсман