• In English
 • Україна і Швеція продовжуватимуть взаємодію під час шведського головування в ОБСЄ у 2021 році
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 09 квітня 2020 року о 16:48

  9 квітня відбулася телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ Швеції Анн Лінде.

  Дмитро Кулеба поінформував шведську колегу про розвиток переговорів у форматі Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі та у Нормандському форматі. Анн Лінде підтвердила незмінність позиції Швеції щодо необхідності збереження санкційного тиску на Росію до повного виконання Москвою своїх зобов’язань за Мінськими домовленостями та деокупації АР Крим.

  Міністри домовились підтримувати тісну співпрацю з цих питань під час шведського головування в ОБСЄ у 2021 році та провести з цією метою консультації між МЗС обох держав у поточному році.

  Глави МЗС обговорили заходи з протидії поширенню COVID-19. Дмитро Кулеба заручився підтримкою шведської сторони щодо незастосування до громадян України на території Швеції санкцій за порушення візового режиму через карантинні заходи.

  Очільники зовнішньополітичних відомств обмінялися думками щодо поглиблення співпраці в енергетичній та правоохоронній сферах.

  Довідково

  Україна є найбільшим одержувачем допомоги в рамках Стратегії співробітництва Швеції у сфері проведення реформ з країнами Східної Європи, Західних Балкан та Туреччиною у 2014-2020 рр. Швеція надає допомогу для здійснення реформ в Україні у багатьох сферах, зокрема таких як демократизація суспільства, реформування органів судової влади та прокуратури, децентралізація, підтримка громадського мовлення, захист навколишнього середовища, ефективне використання енергетичних ресурсів тощо. Загалом за період 2014-2020 рр. загальна сума підтримки співпраці у сфері проведення реформ складе близько 190 млн дол. США.

  Швеція разом з іншими партнерами надає сприяння в реалізації в Україні програми «U-LEAD з Європою» щодо створення центрів надання адміністративних послуг.

  Важливу роль відіграє реалізація ініціативи ЄС «Східне партнерство». Одним з найбільших проектів, підтриманих Швецією в рамках цієї ініціативи, стало Партнерство з питань енергоефективності та охорони довкілля у Східній Європі (Е5Р).

  Швеція залишається найбільшим торговельним партнером України в Північній Європі. У 2019 році товарообіг між Україною та Швецією збільшився на 2% у порівнянні з 2018 роком і становив 708,4 млн дол. США. На початок 2020 р. обсяги прямих шведських інвестицій в економіку України становили 363,2 млн дол. США (приріст на 5,3%).