• In English
 • Україна і Німеччина посилюють енергетичне партнерство
  Міністерство енергетики України, опубліковано 27 травня 2021 року о 13:00

  Міністр енергетики Герман Галущенко обговорив Надзвичайним та Повноважним послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анкою Фельдгузен пріоритети   українсько-німецького енергетичного партнерства.

  Герман Галущенко і Анка Фельдгузен зазначила про важливість підписаної у серпні минулого року Заяви про німецько-українське енергетичне партнерство. Сторони обговорили стан та перспективи співпраці в енергетичній сфері, а також подальше впровадження спільних проектів в рамках Заяви.

  Герман Галущенко наголосив, що Німеччина є одним із ключових надійних партнерів України. Міністр подякував за підтримку України на шляху реформування енергетичного сектору, зокрема за вагомий внесок у створення та роботу Фонду енергоефективності та співпрацю у проектах з підвищення енергоефективності, впровадження проектів відновлюваної енергетики.

  Окремо сторони обговорили процес синхронізації об’єднаної енергосистеми України із європейською енергосистемою ENTSO-E.

  «Синхронізація з європейською енергосистемою – це те, що ми реалізуємо в найближчому майбутньому. Ініційоване Міненерго рішення про заборону імпорту електричної енергії з РФ та Білорусі є одним з кроків для прискорення цієї інтеграції», - зазначив  Герман Галущенко.

  Анка Фельдгузен підкреслила, що Україна  має значний потенціал в енергетиці для взаємовигідного співробітництва, зокрема і щодо проектів з виробництва та транспортування водню.

  Герман Галушенко підтвердив важливість питання розвитку водневої енергетики та в цьому контексті перспективи використання інфраструктури газотранспортної системи України.

  Сторони окреслили можливості подальшої реалізації проектів трансформації  вугільних регіонів, розвитку водневої енергетики, підвищення енергоефективності та декарбонізації.