• In English
 • Україна і Молдова відзначають прогрес у виконанні «Дорожньої карти» співробітництва, - зустріч глав урядів
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 24 листопада 2018 року о 13:54

  Україна і Молдова добре рухаються по «Дорожній карті» у прикордонному співробітництві, обговорюють нові інфраструктурні ініціативи і планують довести взаємний товарообіг до 1 млрд дол. вже за підсумками цього року. Про це йшлося під час зустрічі глав урядів України та Молдови Володимира Гройсмана та Павла Філіпа.

  Прем’єр-міністри зустрілися в Києві – Павел Філіп сьогодні, 24 листопада, братиме участь у жалобних заходах вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

  Володимир Гройсман подякував Павлу Філіпу за високу увагу до історії України, особливо її трагічних періодів. За його словами, такі кроки сприяють взаєморозумінню, взаємній повазі і забезпечують відкритість та конструктив у відносинах між країнами.

  Під час розмови, глави урядів відзначили, що заплановані спільні заходи між Україною та Молдовою виконуються. Так, запроваджено спільний контроль на міжнародному пункті пропуску «Кучурган – Первомайськ», готуються до цієї процедури ще два контрольні пункти. Врегульовано питання перебування водіїв на території наших країн.

  У найближчих планах – початок будівництва нового мосту через Дністер і подальша реалізація проекту об’єднання енергосистем двох країн з європейською ENTSO-E.

  Так само позитивною, на думку співрозмовників, є робота спільної Комісії з вирішення екологічних питань.

  «Хочу відзначити позитивні тенденції в нашій взаємній торгівлі. За результатами першого півріччя маємо зростання на 40% – до близько 500 млн дол. Можемо вийти на 1 млрд дол. за підсумками року», - сказав Володимир Гройсман.

  Довідково

  Молдова входить у ТОП-30 торгових партнерів України і в ТОП-20 перспективних ринків, визначених державною експортною стратегією на період до 2021 року. Ключові статті українського експорту – кольорові і чорні метали, агропродукція, текстиль. Окрема стаття – електроенергія, автомобільна техніка.

  Україна і Молдова відзначають прогрес у виконанні «Дорожньої карти» співробітництва, - зустріч глав урядів Україна і Молдова відзначають прогрес у виконанні «Дорожньої карти» співробітництва, - зустріч глав урядів Україна і Молдова відзначають прогрес у виконанні «Дорожньої карти» співробітництва, - зустріч глав урядів