• In English
 • Дуже важливо пам’ятати наслідки страшної тиранії Голодомору в Україні, це допоможе нам бути мудрішими у майбутньому, – Міністр закордонних справ Естонії у Києві
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 24 листопада 2018 року о 16:14

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Києві з Міністром закордонних справ Естонської Республіки Свеном Міксером.

  Сторони обговорили низку важливих питань двостороннього співробітництва між Україною та Естонією, пріоритети співпраці з Європейським Союзом та НАТО, просування реформ в Україні, діяльність антикорупційних органів, війну на сході нашої держави, питання кібербезпеки, а також підготовку до виборів в Україні та Естонії.

  Віце-прем’єр-міністр зазначила, що Україна високо цінує рівень відносин з Естонією, зокрема, за її постійну підтримку у визнанні територіальної цілісності України, санкційний тиск на Росію, а також те, що Естонія була першою країною, яка визнала Голодомор та ухвалила відповідну Резолюцію в Парламенті. «Мені дуже приємно, що у такий особливий для нас день – вшанування 85-х роковин Голодомору в Україні, справжні друзі доєдналися розділити пам’ять і біль українського народу»,  – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Своєю чергою Міністр закордонних справ Естонії зазначив, що Голодомор 30-х років – це трагічна сторінка не тільки в історії України, а й усього цивілізованого світу. «Дуже важливо пам’ятати наслідки страшної тиранії, що винищила мільйони українців, така пам'ять допоможе нам бути сильнішими і мудрішими у майбутньому, – наголосив Свен Міксер.

  Обговорюючи тему багатосторонніх відносин, Віце-прем’єр-міністр зазначила, що Україна цінує підтримку Естонії щодо зусиль з інтеграції до ЄС та НАТО. За її словами, наразі для України у пріоритеті залишаються чотири сфери співпраці з Євросоюзом – це енергетичний та цифровий ринок ЄС, поглиблення співпраці у митних питаннях, а також сфері юстиції, свободи та безпеки.

  Свен Міксер також поінформував про внутрішньополітичну ситуацію у своїй країні. За його словами, Естонія, так само, як і Україна, вступає у виборчий сезон, третього березня наступного року відбудуться вибори до Рійгікогу (парламенту Естонії). У цьому контексті сторони обговорили кіберзагрози. Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що разом із війною на сході України не менш небезпечними є загрози у кіберпросторі, особливо, коли йдеться про вибори 2019 року. «Для нас надзвичайно важливо захистити виборчий процес, вберегти голоси українців від будь-яких маніпуляцій чи зовнішніх вторгнень», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр. Вона також додала, що для попередження втручань у вибори Україна активно працює з НАТО, зокрема, у рамках Трастового фонду з питань кібербезпеки, а також на двосторонньому рівні з деякими країнами. «Враховуючи наші спільні виклики у виборчий період, будемо раді розширювати можливості співпраці з Естонією щодо кіберзахисту», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Дуже важливо пам’ятати наслідки страшної тиранії Голодомору в Україні, це допоможе нам бути мудрішими у майбутньому, – Міністр закордонних справ Естонії у Києві Дуже важливо пам’ятати наслідки страшної тиранії Голодомору в Україні, це допоможе нам бути мудрішими у майбутньому, – Міністр закордонних справ Естонії у Києві