• In English
 • Україна і Литва співпрацюватимуть у розвитку позашкільної освіти на Донбасі
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 12 вересня 2018 року о 15:24

  У кількох українських містах незабаром стартує пілотний двосторонній литовсько-український проект «Підтримка освіти на постконфліктних територіях Східної України. Забезпечення якості неформальної освіти», що має на меті вдосконалення якості позашкільної освіти та запровадження нового прозорого принципу фінансування.

  Про це йшлося під час зустрічі Віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка з керівником проекту, членом комітету з питань освіти і науки Сейму Литви, екс-міністром освіти цієї країни Гінтарасом Степонавічусом. У зустрічі також взяли участь представники Міністерства освіти і науки, Посольства Литви в Україні.

  Проект має на меті залучити до позашкільної (неформальної) освіти  максимальну кількість дітей, зокрема на сході України, з віддалених сіл, малозабезпечених родин.

  Віце-прем’єр-міністр подякував представникам Литви за підтримку України і зазначив, що в контексті реформ в освітній галузі зміни мають відбутися і в позашкільній освіті: «Ми  дуже зацікавлені у цій співпраці, щоб робити потрібні реформаторські  кроки у позашкільній освіті, особливо, якщо це стосується Східної  України. Уряд  докладатиме необхідні зусилля для успішної реалізації цього проекту», - зазначив В’ячеслав Кириленко.

  Литовсько-український проект передбачає тренінги для вчителів, обмін досвідом для українських педагогів у Литві, консультації для керівників шкіл, також буде створено інтернет-сторінки для кожного з муніципалітетів-учасників, де можна буде знайти інформацію  про усі програми з позашкільної освіти.

   Проект із забезпечення якості й удосконалення системи фінансування позашкільної освіти реалізовуватиме Литовський центр дітей та молоді в 2018 – 2020 роках. Фінансування цієї роботи здійснюватиме Литовський фонд розвитку співпраці та сприяння демократії при Міністерстві закордонних справ Литви. Подібний проект успішно втілений урядом Литви.