• In English
 • Україна буде важливим пунктом порядку денного головування Хорватії в Раді ЄС, - Дмитро Кулеба
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 29 листопада 2019 року о 20:31

  Під час робочого візиту до Хорватської Республіки Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба зустрівся з Прем’єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем, Міністром закордонних та європейських справ Хорватії Горданом Грличем-Радманом і  Головою парламентського комітету Хорватського Сабору з європейських справ Домагоєм Іваном Мілошевичем.

  Основні результати візиту:

  Хорватія підтвердила налаштованість і надалі рішуче підтримувати територіальну цілісність та суверенітет України, зокрема, продовжуючи санкції ЄС проти Росії;

  Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович прийняв запрошення Президента України Володимира Зеленського відвідати Україну під час головування Хорватії у Раді ЄС;

  Україна і Хорватія досягли згоди про те, що Україна буде важливим пунктом порядку денного головування Хорватії в Раді ЄС;

  до кінця поточного року Хорватія профінансує лікування ще однієї групи українських військовослужбовців;

  Уряд Хорватії незабаром призначить співголову Спільної міжурядової українсько-хорватської комісії з торговельно-економічного співробітництва для активізації торгівлі та інвестицій між двома країнами.

  У першому півріччі 2020 року Хорватія вперше в своїй історії очолюватиме Раду ЄС. Прем’єр-міністр Андрей Пленкович нещодавно презентував пріоритети головування: Європа, яка розвивається; Європа, яка з’єднує; Європа, яка захищає; Європа, яка є впливовою. Серед завдань пріоритетного значення  - продовження політики розширення ЄС.

  Дмитро Кулеба висловив вдячність Хорватії за послідовну підтримку євроінтеграційних прагнень України та передав Прем‘єр-міністру Хорватії запрошення Президента України Володимира Зеленського відвідати Україну з офіційним візитом у зручний для нього час у період головування Хорватії в Раді ЄС у першій половині 2020 року. Андрей Пленкович прийняв запрошення. Глава уряду Хорватії також підтвердив незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету, євроінтеграційних прагнень України та комплексу внутрішніх реформ, що відбуваються в нашій державі.

  Під час зустрічей з хорватськими високопосадовцями Дмитро Кулеба звернув особливу увагу на пріоритети європейської інтеграції України та обговорив можливості їх підтримки під час хорватського головування в Раді ЄС. Серед іншого, були згадані інтеграція України в енергетичний та цифровий ринки ЄС, посилення митної співпраці, оновлений порядок денний співпраці з ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки, укладання Угоди ACAA (Угода про відповідність та прийнятність промислової продукції, т. зв. «промисловий безвіз»). 

  “Сьогодні ми досягли згоди про те, що Україна буде важливим пунктом порядку денного хорватського головування в Раді ЄС. Уряд разом з Парламентом працюватимуть, щоб європейська інтеграція України і надалі послідовно набирала обертів, зокрема, під час головування Хорватії в Раді ЄС, - зазначив Дмитро Кулеба. 

  “Головне, чого ми прагнемо –  прискорити інтеграцію з ЄС у тих сферах, де її відчують українські громадяни та бізнес. Ми хочемо якнайшвидше отримати «промисловий безвіз» для українських товарів, спрощення митних процедур та умов ведення бізнесу, наблизити наші ринки та основні сфери життя до європейських норм та правил», - додав він.

  Віце-прем’єр-міністр також зауважив, що Україні дуже цікавий досвід європейської інтеграції Хорватії: «Ми будемо вдячні за обмін досвідом, зокрема, щодо реформування, адаптації національного законодавства до стандартів ЄС, проведення переговорів з ЄС, доступу до фондів ЄС, організації євроінтеграції всередині країни».

  Дмитро Кулеба також закликав Прем’єр-міністра та Міністра закордонних справ Хорватії підтримати прагнення України долучитися до “Ініціативи трьох морів”, що складає обопільний інтерес для нашої держави та країн Євросоюзу.

  Віце-прем’єр-міністр подякував хорватській стороні за гуманітарну допомогу Україні, оздоровлення на Адріатичному узбережжі дітей учасників війни, поранених українських військових, переселенців зі сходу України, дітей з малозабезпечених сімей. До кінця поточного року хорватська сторона профінансує лікування ще однієї групи українських військовослужбовців.

  Сторони погодились, що українсько-хорватську співпрацю значно посилить призначення Надзвичайного і Повноважного Посла України в Хорватії, яке має відбутися найближчим часом. Вони також відзначили важливу роль Спільної міжурядової українсько-хорватської комісії з торговельно-економічного співробітництва. Віце-прем’єр-міністр звернувся з проханням якнайшвидше призначити хорватського співголову Комісії, аби чергове засідання відбулося вже на початку наступного року. 

  Довідково

  "Ініціатива трьох морів" була започаткована у 2015 році президенткою Хорватії Коліндою Грабар-Китарович і президентом Польщі Анджеєм Дудою. Вона передбачає створення партнерського блоку від Балтійського до Чорного та Адріатичного морів і спрямована на поглиблення інтеграції країн Центральної та Східної Європи.

  Україна буде важливим пунктом порядку денного головування Хорватії в Раді ЄС, - Дмитро Кулеба Україна буде важливим пунктом порядку денного головування Хорватії в Раді ЄС, - Дмитро Кулеба Україна буде важливим пунктом порядку денного головування Хорватії в Раді ЄС, - Дмитро Кулеба