• In English
 • Україна буде головувати у Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 18 лютого 2021 року о 17:34

  Координаційний центр Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону погодив заявку України на головування у цій ініціативі.

  Україна стала першою країною, що не є членом ЄС, яка буде головувати в Стратегії і у період з листопада 2021 по листопад 2022 року буде відповідати за визначення пріоритетних напрямків співпраці країн в рамках ініціативи.

  «Для нас головування у Дунайській Стратегії – це велика відповідальність і ще одна можливість вивчити досвід сусідів по регіону. Кожна спільна з Європейським Союзом платформа для роботи прискорює євроінтеграційний рух України і особливо, коли мова йде про співробітництво в масштабах одного з найбільших регіонів центральної Європи»,- зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

  Зараз Мінрегіон спільно з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції працює над підготовкою Програми та Плану заходів головування України в Стратегії, які включатимуть пріоритети та цілі на весь період головування.

  Дунайська стратегія – це платформа і план дій по співпраці 14 країн дунайського регіону. Українська частина Стратегії охоплює Одеську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області. Держави-учасники Стратегії співпрацюють у сферах судноплавства, охорони навколишнього середовища, зокрема водних екосистем, включаючи збереження живих водних ресурсів.