• In English
 • Укравтодор залучив 376 млн дол. США кредиту від консорціуму українських банків
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 28 серпня 2021 року о 16:42

  Сьогодні між Укравтодором та шістьма українськими банками: Укрексімбанк, Ощадбанк, Укргазбанк, ТАСКОМБАНК, Банк Кредит Дніпро, ПУМБ — підписано договір консорціумного кредиту обсягом 376 мільйонів доларів США.

  Кредит надається із забезпеченням у формі державних гарантій строком на 5 років. Процентна ставка становить 4,9% річних.

  «Ми продовжуємо успішну та плідну співпрацю з українськими банками у рамках Великого будівництва. Нагадаю, що у 2020 році угода з Укрексімбанком була одним із трьох основних джерел фінансування масштабної програми будівництва й оновлення доріг.

  Вже у 2021 на наше прохання команда Укрексімбанку відкрила для Укравтодору нові фінансові можливості у рамках механізму консорціумного кредиту. Його основна перевага — що держава швидко може отримати необхідний обсяг коштів, а банк — реальні можливості для інвестицій. Це безпрецедентний для країни випадок і підтвердження того, що українські банки довіряють нам і готові інвестувати кошти у великі інфраструктурні проекти.

  У найближчій перспективі ми розглядаємо варіанти подібного фінансування не лише для дорожньої та мостової інфраструктури, але й аеропортів, залізниці, морської та річкової інфраструктури тощо» — розповідає Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

  Державний Укрексімбанк виступив як банк-координатор з часткою 45% від загального обсягу проекту консорціумного кредитування.

  Отримані у рамках договору кошти буде спрямовано на будівництво й оновлення доріг у рамках президентської програми Велике будівництво.

  Нагадаємо, що у червні 2021 року Укравтодор розмістив єврооблігації на суму 700 млн доларів США під 6,25% на строк 7 років.