• In English
 • Українсько-чеська співпраця у розбудові розподіленої генерації має поглиблюватись
  Міністерство енергетики України, опубліковано 12 лютого 2024 року о 17:20

  Відновлення та зростання української економіки потребуватиме збільшення генерації електроенергії, що створить можливості для чеського бізнесу долучитись до проектів у створенні децентралізованої розподіленої генерації, розвитку розумних мереж і систем накопичення енергії. Про це зазначив заступник Міністра енергетики Ярослав Демченков під час Українсько-чеського бізнес-форуму, ініційованого Посольством Чеської Республіки в Україні та Торгово-промисловою палатою України. Участь у заході взяли урядовий уповноважений Чеської Республіки з питань відновлення України Томаш Копечний, посол Чеської Республіки в Україні Радек Пех, Президент Торгово-промислової Палати Геннадій Чижиков, представники бізнесу двох країн.

  Учасники бізнес-форуму обговорили перспективи та пріоритетні напрями українсько-чеського співробітництва у сфері енергетики. Томаш Копечний презентував результати співпраці в енергетичному секторі. Зокрема, чеські партнери вже працюють у Дніпропетровській, Харківський, Київський областях у проектах з розподіленої генерації, спрямованих на підтримку об’єктів критичної інфраструктури. Цей досвід підтверджує перспективність цього напрямку для наших країн.

  «У 2024 році архітектура нашого енергетичного сектору має змінитися з акцентом на децентралізацію. На важливості цього кроку наголошує Президент України Володимир Зеленський, оскільки йдеться про енергетичну безпеку країни. Це створює можливості для компаній Чехії взяти участь у проектах розподіленої генерації, створенні об’єктів відновлюваної енергетики, розвитку мереж», − зазначив Ярослав Демченков.

  Зазначимо, що наприкінці 2023 року споживання електроенергії промисловістю та населенням суттєво зросло, і є перспективи того, що ця тенденція буде зберігатися, а разом з нею фіксуватиметься і подальше зростання економіки.

  З огляду на це, перспективними сферами для українсько-чеської співпраці є розвиток сталої енергетики, посилення гнучкості енергосистеми, а також використання потенціалу української газотранспортної інфраструктури та сховищ для зберігання запасів газу.