• In English
 • Українські споживачі будуть забезпечені теплом та електроенергією, – Руслан Слободян
  Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни, опубліковано 19 березня 2024 року о 13:32

  Цьогоріч Україні вдалося акумулювати достатню кількість енергоресурсів та забезпечити теплом та електроенергією українських споживачів упродовж осінньо-зимового періоду 2023 - 2024 років. Про це зазначив Голова Держенергонагляду Руслан Слободян в ефірі телемарафону «Єдині новини».

  Очільник відомства зауважив, що цього року зима видалася відносно м’якою, без сильних морозів, що дозволило створити певні резерви енергоресурсів. Зокрема накопичити достатній запас газу та вугілля, який на сьогодні перевищує планові показники. «Тож українські споживачі можуть не хвилюватися. Усі будуть забезпечені теплом та електроенергією. На жаль, у прифронтових регіонах трапляються знеструмлення внаслідок бойових дій», – наголосив Руслан Слободян.

  За його словами, завдяки посиленій підготовці енергетиків Україна пройшла зиму стабільно, без застосування графіків погодинних відключень та дефіциту електроенергії. Зокрема, за координації Міненерго, минулого року проведено активну ремонтну кампанію на енергооб’єктах. Також ключову роль відіграла надійна робота протиповітряної оборони.

  Відновлювальні роботи на енергетичній інфраструктурі тривають й зараз. Серед іншого посилюються резерви генеруючих потужностей, що дасть змогу оперативно реагувати на будь-які ситуації в енергосистемі.

  «На сьогодні дефіциту генерації в українській енергосистемі немає. Водночас є можливість експортувати надлишки електроенергії до сусідніх країн західної Європи. Навіть враховуючи, що частина нашого обладнання вже виводиться в плановий ремонт у межах підготовки до наступного ОЗП», – повідомив Руслан Слободян.

  Він наголосив, що експорт української електроенергії здійснюється виключно за наявності достатніх обсягів електроенергії для забезпечення українських споживачів.

  Коментуючи ситуацію з відновленням пошкодженої внаслідок обстрілів енергетичної інфраструктури, Руслан Слободян повідомив, що ворог продовжує обстріли об’єктів енергетичної інфраструктури. Зокрема, протягом останніх днів були інтенсивні обстріли Сумської, Чернігівської, Харківської областей. Загалом через бойові дії кількість знеструмлених населених пунктів зараз коливається в межах трьох-чотирьох сотень.

  «Частина цих населених пунктів розташована у зоні активних бойових дій, тому подекуди немає можливості здійснення аварійно-відновлювальних робіт. І все ж енергетики відновлюють роботу електромереж, де це можливо. Тому сподіваємось, що найближчим часом кількість знеструмлених населених пунктів зменшиться», – зазначив очільник відомства.