• In English
 • Українські лікарні отримають 100 апаратів ШВЛ від Угорщини
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 24 жовтня 2023 року о 13:26

  Апарати штучної вентиляції легень надійдуть як гуманітарна допомога від Угорщини. Відповідний меморандум про співпрацю був підписаний між МОЗ та Угорською екуменічною службою допомоги в Україні. Служба вже понад 25 років надає допомогу як на території нашої держави, так і по іншу сторону кордону, для українців, які покинули свої домівки. Ініціаторкою передачі ШВЛ-апаратів до українських лікарень виступила Юлія Гришина – членкиня депутатської групи міжпарламентських звʼязків із Угорщиною.

  Загалом, у рамках співпраці, до українських лікарень надійде 100 апаратів штучної вентиляції легень. Більшість обладнання буде розподілена до лікарень на прифронтових територіях, де медична система стикається з найбільшими викликами. Ще частина ШВЛ будуть доставлені до медзакладів в Івано-Франківській, Тернопільській, Київській та Одеській областях.

  «Завдяки підтримці міжнародних партнерів, урядів різних країн, сьогодні наша медицина може вистояти. Дякую Угорській екуменічній службі допомоги, що готові підставити плече підтримки та покращити матеріально-технічну базу наших медзакладів. Це потужний приклад міжнародного медичного партнерства, яке ми сьогодні активно розбудовуємо. Сто апаратів ШВЛ, які надійдуть до наших медзакладів, стануть реальним підсиленням реанімаційних відділень, особливо у прифронтових областях, де медична система наразі має найбільше викликів», – зазначив під час підписання меморандуму Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

  За словами Міністра охорони здоровʼя, апарати штучної вентиляції легень розподілені до медзакладів відповідно до їх ролі у спроможній мережі. Такий підхід дозволяє розподіляти обладнання до тих лікарень, де воно використовуватиметься максимально ефективно.

  Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, що медзаклади та бригади «екстренки» отримали 100 портативних апаратів ШВЛ.