• In English
 • Держенергоефективності: Жінки можуть відіграти вагому роль у відбудові України на принципах енергоефективної та зеленої трансформації

  Жінки можуть відіграти вагому роль у відбудові України на принципах енергоефективної та зеленої трансформації. На цьому наголосила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва, виступаючи на конференції «Енергетика без гендеру», що відбувся у Берліні (Німеччина).

  Через війну, розв’язану росією, вочевидь, є соціальні проблеми: з одного боку, велика кількість чоловіків та навіть жінок – на фронті, з іншого, чимало жінок – за кордоном. Є відтік населення – молодих активних людей.

  «Втім, попри складнощі війни, українські жінки виконують значну роль у розвитку країни, освоюючи навіть чоловічі професії. Впевнена, ще більшу роль вони будуть відігравати після перемоги – у післявоєнній відбудові на принципах зеленого курсу», – повідомила Ганна Замазєєва.

  Зелена трансформація сьогодні – це сучасні технології, діджиталізація та автоматизація процесів, які роблять робочі місця у цих сферах більш доступними та безпечними для жінок.

  До прикладу, у світі, за даними IRENA, 40% працівників у сонячній енергетиці – це жінки. В Україні – багато жінок, які попри війну працюють в енергетичних компаніях, або перетворюють міста на лідерів з енергоефективності, або на чолі ОСББ утеплюють багатоповерхівки, або реалізують проекти тощо.

  «Наше завдання – створити такі умови, в яких українські жінки зможуть якнайкраще реалізуватися у сферах енергоефективності та декарбонізації. І ми вже знаємо, як це зробити: змінювати гендерні стереотипи, створювати менторські програми, запроваджувати cтипендії на навчання тощо», – наголосила Голова.

  Ганна Замазєєва розповіла, що на майбутній Національній платформі декарбонізації, над розробкою якої працює Агентство, передбачається окремий великий модуль саме для жінок, де буде підтримка по різних напрямках: спеціальні курси; менторські програми, де жінки-професіонали з енергетики ділитимуться досвідом; програми підтримки жінок-підприємниць в енергетиці; спеціальні програми з підвищення кваліфікації.

  «Час запроваджувати нові тренди в енергоефективності і декарбонізації, де жінки як справжні господині та берегині домашнього вогнища зможуть зробити свій внесок в енергоефективність, просувати питання сталого розвитку заради майбутній поколінь», – повідомила Голова.